Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.03.2018 11:30
Twitch próbuje narzucić streamerom sposób ubierania
2714V

Twitch próbuje narzucić streamerom sposób ubierania

Streamerzy na Twitchu cieszą się olbrzymią popularnością. Firma jednak postanowiła ukrócić pewne praktyki i narzucić im swoisty dress code.

Każdy z nas, kto kiedykolwiek pracował w korporacji, zapewne kojarzy to pojęcie. Dress code to w uproszczeniu zestaw zasad, wedle których należy dobrać ubiór do danej pracy lub sytuacji. Twitch na swoim blogu postanowił wprowadzić podobne zasady dla streamerów. I wywołał małą burzę w szklance wody.

Gracz udawał, że steruje zawodnikami z gali UFC 218, by nielegalnie streamować wydarzenie

W ramach nowych zasad moderowania treści na Twitchu, firma przedstawiła nowy zbiór zasad dotyczący m.in. nazwy streama, kątów ustawienia kamery, emotek, paneli, moderacji chatu oraz ubioru. To właśnie ten ostatni punkt wywołał ogólne poruszenie wśród streamerów, gdyż Twitch wskazał, że strój streamera powinien być taki, jaki jest "odpowiedni do publicznego wyjścia na ulicę, centrum handlowego czy restauracji". Po co to? Okazuje się, że firma walczy z użytkownikami kanału, którzy promują nagość oraz seks. Twitch podjął takie kroki w obliczu licznych skarg na streamerki występujące tylko "w strojach bikini" lub w bardzo skąpym odzieniu.

Takie występy prowadziły jakoby do obraźliwych komentarzy, molestowania czy znęcania się. Problem widocznie był spory, skoro Twitch podjął takie, a nie inne kroki. Mimo to dość szybko oświadczenie na blogu odbiło się firmie czkawką. W obliczu poruszenia społeczności na streamie, która oskarżyła korporację o próbę cenzurowania treści oraz forsowania dress code'u, szybko pojawił się blog uzupełniający te informacje, w którym zapewniono, że nikomu nie zabroni się swobodnego dobierania ubioru, dopóki nie będzie on w wyraźny sposób promował nagości oraz seksualnych zachowań.

Sprawa, jak widać, jest dość delikatna, ale nie da się ukryć, że niektórzy streamerzy (streamerki) dość, hmmm... swobodnie podchodzili do tematu ubioru. Wszak liczba widzów ważniejsza od bluzki czy sweterka.

A Wy co o tym sądzicie? Czy Twitch powinien przeciwdziałać takim praktykom na swoich kanałach?  

 

Tagi: streaming Twitch