Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2018 14:42
BioMutant może okazać się sporą niespodzianką. Gameplay pokazuje tworzenie postaci, świat, bronie i więcej
1815V

BioMutant może okazać się sporą niespodzianką. Gameplay pokazuje tworzenie postaci, świat, bronie i więcej

W listopadzie informowałem naszych czytelników o ciekawej transakcji. THQ Nordic zdecydowało się nabyć studio odpowiedzialne za BioMutant wraz z całą marką. Patrząc na nowy materiał nie jestem specjalnie zaskoczony, bo gra faktycznie ma w sobie potencjał.

Byli twórcy marki Just Cause postanowili zaryzykować tworząc w 2015 roku nowe studio i celując w zupełnie nową markę. Experiment 101 może mimo wszystko odnieść sukces, bo o ich produkcji media wypowiadają się w bardzo ciepłych słowach.

BioMutant wygląda coraz lepiej. Autorzy Just Cause prezentują screeny

Nie jest to tylko i wyłącznie kurtuazja, ponieważ BioMutant naprawdę wygląda dobrze. Twórcy zdecydowali się na wielki świat, sympatycznych bohaterów oraz dynamiczną akcje i te poszczególne elementy mogą wspólnie zdziałać cuda.

Dzisiaj zobaczycie materiał z imprezy PC Gamer Weekender, na której pojawił się przedstawiciel Experiment 101. Na początku studio pozwala spojrzeć na krótki zwiastun przepełniony fragmentami rozgrywki, jednak już po chwili deweloper zabiera głos i pokazuje między innymi tworzenie postaci.

W BioMutant nawet kreator wojownika został przygotowany z pomysłem – tutaj na początku otrzymamy możliwość dokładnej personalizacji, która wpłynie na nasze możliwości. Jeśli zdecydujemy się na wielką głowę, to bohater będzie mądrzejszy i lepiej poradzi sobie z magią, a jeśli zdecydujemy się na większe ramiona, to będzie silniejszy. Już na samym początku zabawy zerkniemy na sporo statystyk (siła, witalność, charyzma, inteligencja, zręczność, szczęście), które oczywiście będziemy rozwijać.

Deweloper pokazuje również różnorodne bronie, a nawet pozwala spojrzeć na kilka ładnych miejscówek oraz opowiada o umiejętnościach.

Źródło: YouTube.com

Tagi: BioMutant Experiment 101 gameplay THQ Nordic