Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.02.2018 08:26
Vampyr. 6 minut świeżej rozgrywki. Walka, dialogi, interfejs
1527V

Vampyr. 6 minut świeżej rozgrywki. Walka, dialogi, interfejs

Kilka redakcji (w tym nasza ekipa) mogło już wstępnie przetestować Vampyr przed nadciągającą premierą. Dzięki temu możemy nie tylko poczytać relacje i playtesty, ale również przyjrzeć się gameplayowi.

Opinię Rozba, który testował Vampyra w studiu Dontnod już znacie (ale jeśli, to nie namawiam was do lektury playtestu, który znajdziecie tutaj).

Graliśmy w Vampyr

Pora przyjrzeć się rozgrywce z Vampyra. Redakcja Gamesworld otrzymała pozwolenie na nagranie gameplayu od Dontnot, dzięki czemu możemy spędzić 6 minut z wyczekiwanym tytułem, w którym wcielimy się w lekarza próbującego stawić czoła epidemii szalejącej w Londynie. Tutaj pojawia się jednak taki problem, że lekarz jest wampirem, który potrzebuje co jakiś czas wysysać krew ludzką. Od decyzji gracza będzie zależało zatem, kogo ocalimy od choroby a kogo skażemy na śmierć.

W poniższym materiale możemy zobaczyć jak wygląda interfejs i poszczególne menusy. Na jednej z plansz widać np. jacy mieszkańcy zamieszkują daną dzielnicę miasta i jaki jest dokładny stan zdrowia poszczególnych NPC-ów. Nie zabrakło też sekwencji walki, którą możemy prześledzić od 2 minuty filmiku. Jak widać nie brakuje tu nadprzyrodzonych zdolności - główny bohater potrafi korzystać z mocy wampira do rozprawiania się z oponentami.

Niestety musimy się uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości. Vampyr trafi na rynek 5 czerwca 2018 r.


Tagi: Dontnod Entertainment Focus Home Interactive pc ps4 Vampyr xone