Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2018 16:28
Fear the Wolves to nowy Battle Royale. Od twórców serii S.T.A.L.K.E.R.
859V

Fear the Wolves to nowy Battle Royale. Od twórców serii S.T.A.L.K.E.R.

Sukces PlayerUnknown's Battlegrounds sprawia, że wszyscy wydawcy chcą mieć w swoim katalogu produkcję z gatunku Battle Royale. Focus Home Interactive zdecydował się ujawnić dzisiaj Fear the Wolves, czyli postapokaliptycznego shootera umiejscowionego w Czarnobylu.

Fear the Wolves to strzelanka z gatunku Battle Royale, za którą odpowiada studio Vostok Games. Zespół został założony kilka lat temu przez byłych twórców z GSC World, czyli autorów serii S.T.A.L.K.E.R.

Xbox One S z PlayerUnknown's Battlegrounds. Microsoft prezentuje nowe wydanie

Vostok Games to studio, które powstało w 2012 roku, ale od tego czasu zaoferowało graczom zaledwie jeden projekt – Survarium to produkcja przypominająca z założenia DayZ, ale gra od 2015 roku wciąż nie wydostała się z programu Early Access na Steam. Twórcy zamiast ulepszać i rozbudowywać grę, pod koniec grudnia ubiegłego roku przygotowali nową aktualizację, która zdaniem wielu fanów wprowadza system pay-2-win.

Mimo to deweloperzy pracowali nad dodatkowym tytułem, który właśnie został ujawniony. Fear the Wolves to „pierwszoosobowa strzelanka Battle Royale” i jej premiera odbędzie się w 2018 roku. Studio celuje w rywalizację 100 graczy na wielkiej mapie w okolicy Czarnobyla. 

Deweloperzy obiecują „ostry twist dla gatunku”, a podczas zmagań zwrócimy uwagę nie tylko na 99 wrogów, ale również pogodę, która może przynieść radioaktywne opady, czy też inne zagrożenia. Tytuł zaoferuje pełen cykl dnia i nocy, a dodatkowo wiele na to wskazuje, że w trakcie rywalizacji natrafimy również na mutantów.

Jeszcze w tym roku Fear the Wolves wskoczy do Wczesnego Dostępu na Steam, ale wydawca potwierdził – w 2019 roku odbędzie się pełen debiut na PC oraz konsolach.

Źródło: https://wccftech.com/fear-the-wolves-battle-royale-game/

Tagi: