Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 05.02.2018 14:30
Kinowe premiery tygodnia - Disaster Artist
516V

Kinowe premiery tygodnia - Disaster Artist

W tym tygodniu kino nas nie rozpieszcza nadmiarem seansów do wyboru, co nie oznacza, że nie warto wybrać się na seans. Zwłaszcza, że będzie można obejrzeć jeden z najlepszych filmów ostatnich miesięcy.

Spośród wymienionych poniżej tytułów na pewno jeden szczególnie powinien przyciągnąć Waszą uwagę. Mowa rzecz jasna o dziele Jamesa Franco. Ale oprócz niego, na ekranach pojawi się też m.in. trochę nagości (ale tylko trochę) oraz duchów. 

9 lutego (piątek):

Disaster Artist

James Franco staje przed i za kamerą, by w błyskotliwy i pełen humoru sposób opowiedzieć opartą na faktach historię jednego z najgorszych reżyserów w historii kina. Ekscentryczny Tommy Wiseau załynął swoim katastrofalnym "The Room" i w przewrotny sposób na zawsze zapisał się w annałach kinematografii. Franco oczywiście wcielił się w główną rolę i podobno jest to rola jego życia.

Czas trwania: 103 minuty

Gatunek: biograficzny, komedia, dramat 

Reżyseria: James Franco

Obsada: James Franco, Dave Franco, Seth Rogen. Alison Brie, Ari Graynor

Winchester. Dom duchów

Były już taśmy wideo, lalki i tysiąc innych rzeczy. Tym razem przyczyną aktywności złych duchów staje się słynny karabin Winchester. Osoby, które zostały zabite przy jego pomocy powracają ze zza światów, by nawiedzać żonę wynalazcy tej broni. Sarah Winchester po tragicznej śmierci męża i syna przenosi się do posiadłości zbudowanej specjalnie po to, by stanowić pułapkę dla tych duchów. Wprawdzie taka rezydencja istnieje naprawdę, gdyż prawdziwa Pani Winchester naprawdę wierzyła w duchy. Sam film to zapewne kolejny sztampowy horror, jednak osoba aktorki Helen Mirren wcielającej się w rolę Sarah stanowi co najmniej jeden powód, by obejrzeć ten obraz.

Czas trwania: 99 minut

Gatunek: horror

Reżyseria: Michael Spierig, Peter Spierig

Obsada: Helen Mirren, Jason Clarke, Sarah Snook, Angus Sampson, Laura Brent

Nowe oblicze Greya

To już trzecia, filmowa część erotyka dla grzeczniutkich, opartego na trylogii E.L.James. Christian i Ana są razem szczęśliwi i wiodą dostatnie, rodzinne życie pełne namiętności. Ich spokój przerywa jednak były szef Any, Jack Hyde, który zamierza się zemścić.

Czas trwania: 101 minut

Gatunek: romans

Reżyseria: James Foley

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Kim Basinger

Blask

Japonka Misako zajmuje się audiodeskrypcją filmów dla niewidomych, z kolei Masaya jest słynnym fotografem, który stracił wzrok. Połączy ich różnica zdań, gdy on zakwestionuje jej umiejętności, zaś ona zarzuci mu brak wyobraźni. Narodzi się pomiędzy nimi niełatwe uczucie. Ciepły, kontemplacyjny melodramat uznanej japońskiej reżyserki.

Czas trwania: 101 minut

Gatunek: melodramat

Reżyseria: Naomi Kawase

Obsada: Ayame Misaki, Masatoshi Nagase, Tetsuya Fuji, Misuzu Kanno, Kazuko Shirakawa

Miłość pisana Braillem

12-letnia wiolonczelistka cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. Na razie trzyma swój stan w całkowitej tajemnicy. Pomimo postępującej utraty wzroku postanawia wbrew wszystkiemu zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Pomaga jej w tym nieśmiały kolega z klasy, Victor, który stopniowo staje się jej oczami.

Czas trwania: 85 minut

Gatunek: komedia

Reżyser: Michel Boujenah

Obsada: Alix Vaillot, Jean-Stan Du Pac, Charles Berling, Pascal Elbé, Antoine Khorsand

Tagi: nadchodzące premiery