Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2018 21:00
Nintendo Switch ma otrzymać bardzo długie wsparcie. Nintendo z wielkimi planami
1822V

Nintendo Switch otrzyma bardzo długie wsparcie. Nintendo z wielkimi planami

Japońska korporacja ma wielkie plany związane z Nintendo Switchem. Wsparcie urządzenia nie zostanie zakończone po standardowym, sześcioletnim cyklu.

Nintendo Switch sprzedaje się lepiej niż ciepłe bułeczki. Sprzęt jest rozchwytywany na całym świecie, więc Japończycy nie zamierzają zabijać kury znoszącej złote jajka. To dobra wiadomość dla graczy.

Super Mario Bros. od twórców Minionków. Powstaje nowy film animowany

Nintendo zdaje sobie sprawę z jakości swojej platformy i zamierza ją wspierać przez kilka kolejnych lat. Standardowy „cykl życia” konsol wynosi sześć lat, jednak Nintendo Switch wyłamie się z tego trendu.

W tej sprawie wypowiedział się Tatsumi Kimishima, dyrektor generalny Nintendo, który podczas rozmowy z redaktorem Nikkei nie ukrywał, że Nintendo Switch będzie wspierany przez dłuższy czas. Nie otrzymaliśmy konkretnej daty, jednak jak widać, Japończycy bardzo wierzą w swój sprzęt.

Pytanie pozostaje jedno – czy Nintendo Switch za 3-4 lata będzie mógł rywalizować z PlayStation 5 i następcą Xboksa One X? Teraz deweloperzy decydują się przenosić swoje hity z PS4 i XOne na NS, jednak w wielu przypadkach widzimy tutaj pewne „kompromisy”.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-support-longer-6years/

Tagi: