SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.12.2017 00:26
Nintendo Switch ma osiągnąć ogromny sukces. Nintendo wyznaczyło wysoki cel na kolejny rok finansowy
1052V

Nintendo Switch ma osiągnąć ogromny sukces. Nintendo wyznaczyło wysoki cel na kolejny rok finansowy

Japońska korporacja nie zwalnia. Po wyjątkowym starcie, Nintendo jest przekonane, że ich nowa konsola podbije rynek w kolejnych miesiącach. Firma wyznaczyła sobie wysokie cele, które mogą zostać spełnione dzięki mocnym produkcjom.

Nintendo Switch w zaledwie dziewięć miesięcy osiągnął rezultat 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. To fantastyczny wynik, jednak możemy mieć pewność, że Japończycy liczą na znacznie więcej.

Nintendo Switch. W Japonii sprzedano już 3 mln sztuk - Wii U potrzebowało na to 3 lat

Tatsumi Kimishima rozmawiał z dziennikarzem Kyoto Shimbun na temat celów Nintendo Switcha. Szef Nintendo nie ukrywał, że jego firma bardzo liczy na świetny rezultat wygenerowany przez konsolę i zdaniem korporacji do 31 marca 2019 roku gracze kupią 20 milionów pudełek z „Przełącznikiem”. Przedstawiciel Nintendo zaznaczył, że 20 milionów ma zostać osiągnięte w kolejnym roku finansowym, czyli dokładnie od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2019 roku.

Jest to bez wątpienia wysoki cel, jednak jak najbardziej realny do zrealizowania. Nintendo musi zadbać wyłącznie o „mały” szczegół: odpowiednie gry w wystarczającej liczbie. Pierwsze miesiące życia konsoli to kilka fenomenalnych produkcji, które bez wątpienia zwiększyły zainteresowanie urządzeniem i pozwoliły osiągnąć 10 milionów w ekspresowym tempie.

Kimishima wypowiadając te słowa musi mieć świadomość, że w 2018 roku na sprzęt Big N trafi przynajmniej kilka bardzo mocnych tytułów, które zachęcą kolejnych graczy do sięgnięcia po Nintendo Switcha. Japończycy jeszcze nie ujawnili planów na następne miesiące, jednak według plotek już w styczniu odbędzie się nowy Nintendo Direct – impreza powinna odpowiedzieć na kilka pytań.

Źródło: https://www.dualshockers.com/nintendo-switch-20-million-units-goal/

Tagi: Nintendo nintendo switch Tatsumi Kimishima