SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2017 16:37
Psychonauts 2 znacząco opóźnione. Twórcy nie mają dobrych wieści
509V

Psychonauts 2 znacząco opóźnione. Twórcy nie mają dobrych wieści

Double Fine Productions zdecydowało się jeszcze przed spakowaniem prezentów ogłosić smutną informację dotyczącą Psychonauts 2. Gra na szczęście powstaje, jednak premiera przygody to bardzo odległy temat.

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić, że Psychonauts 2 nie posiadało tak naprawdę ostatecznej daty premiery, ale twórcy wielokrotnie sugerowali debiut w 2018 roku. Gra niestety nie wskoczy na rynek w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Psychonauts 2 wygląda świetnie. Pierwsza demonstracja gameplayu!

Studio w październiku sugerowało nadejście gry latem przyszłego roku, jednak w nocy otrzymaliśmy smutną wiadomość. Nad grą pracuje aktualnie pięć zespołów i nawet spora liczba deweloperów nie dowiezie Psychonauts 2 na 2018 rok.

Wiele na to wskazuje, że szefowie Double Fine Productions jeszcze przed końcem roku zdecydowali się na głębszą analizę i przedstawiciele studia zdali sobie sprawę, że tak ambitny projekt nie może zostać wydany w przeciągu najbliższych miesięcy.

„Pracujmy pełną parą, wiemy znacznie więcej na temat rozmiaru i zawartości produkcji, którą chcemy przygotować, ile czasu zajmie nam stworzenie i ile czasu potrzebujemy, by tytuł był wspaniały. Z tych prognoz wynika, że Psychonauts 2 nie zostanie wydany w 2018 roku, tak jak pierwotnie szacowaliśmy, gdy dwa lata temu rozpoczynaliśmy kampanię na Fig.”

To na pewno nie jest dobra wiadomość dla fanów, ale może w 2019 roku otrzymamy hit, który przyćmi nawet fantastyczny pierwowzór? Jedno jest pewne – Double Fine Productions nie zamierza zmarnować szansy i chce stworzyć grę, która osiągnie wielki sukces.

Źródło: https://www.fig.co/campaigns/psychonauts-2/updates/571

Tagi: data premiera Double Fine Productions opóźnienie Psychonauts 2