Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.11.2017 09:44
Yoko Taro chętny na stworzenie kontynuacji NieR: Automata. Autor chciał wcześniej zakończyć karierę
1041V

Yoko Taro chętny na stworzenie kontynuacji NieR: Automata. Autor chciał wcześniej zakończyć karierę

O tym, że Square Enix zaczyna szukać ludzi do stworzenia kontynuacji NieR: Automata już wiemy. Pytanie czy nad nowym projektem będzie znów pracować ojciec tej marki, czyli Yoko Taro?

Yoko Taro dotychczas udzielał wymijających odpowiedzi na pytania o chęć stworzenia kontynuacji NieR: Automata. W końcu deweloper puścił parę z ust. Taro udzielił wywiadu redakcji Game Informer, w którym przedstawił kilka ciekawych spostrzeżeń. Co ciekawe - twórca podzielił się wspomnieniami z tworzenia Drakengard 3. Po zakończeniu tego projektu autor znalazł się w "dołku" i nawet rozważał definitywne zakończenie produkcji gier.

"Sądzę, że po wypuszczeniu Drakengard 3 wszyscy mieli już dosyć moich gier. Naprawdę nie chciałem już dłużej pracować. Myślałem o tym, by schować się gdzieś w górach i żyć jak pustelnik. Okazało się jednak, że Yosuke Saito w chwili zaćmienia umysłowego dał mi jeszcze jedną szansę, by stworzyć coś w stylu NieR. Dlatego na rynku pojawiło się NieR: Automata. Sam nie wiem do dzisiaj, jak to możliwe.

Co z dalszą współpracą Yoko Taro ze studiem Platinum? Niestety póki co deweloper nie ma dla nas konkretnych deklaracji na temat powstania sequela NieR: Automata. Ważne, że są jednak chęci do działania.

"Nie mamy nic konkretnego w planach, ale z pewnością mogę powiedzieć, że rozmawialiśmy dużo z zespołem Platinum. Byłoby wspaniale móc z nimi znowu pracować. Rozmawiałem już o tym z naszym producentem w Square Enix. Oczywiście jeśli Square Enix zapewni na to przedsięwzięcie pieniądze, jestem chętny na zrobienie tego, o co proszą" - powiedział Yoko Taro.

Yosuke Saito powiedział na początku listopada, że zrekrutowano już scenarzystę, który miałby stworzyć fabułę w kolejnej odsłonie NieR. Czy to przekuje się w coś konkretnego, czy prace nad kontynuacja marki pozostaną w fazie planowania? Miejmy nadzieję, że Square Enix będzie mieć dla nas wkrótce konkretną zapowiedź na ten temat.

Tagi: nier nier: automata Square Enix yosuke saito