Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2017 14:35
Respawn Entertainment zapowiada wielkie gry. Studio nie obawia się utraty wolności twórczej
589V

Respawn Entertainment pracuje nad wielkimi grami. Studio nie obawia się utraty wolności twórczej

Jednym z najgorętszych wiadomości ubiegłego tygodnia było dołączenie Respawn Entertainment do rodziny Electronic Arts. Niektórzy gracze obawiają się, że to „początek końca” serii Titanfall, ale dyrektor generalny studia uspokaja.

Titanfall zebrał pozytywne opinie, a Titanfall 2 to jeden z najlepszych shooterów ubiegłego roku. W tej sytuacji mogliśmy się spodziewać, że Titanfall 3 to tylko kwestia czasu, jednak Respawn Entertainment dość niespodziewanie potwierdziło dołączenie do rodziny Electronic Arts.

Respawn Entertainment kupione przez EA. Autorzy Titanfall tworzą nową grę Star Wars i VR

W sprawie obaw graczy postanowił wypowiedzieć się Vince Zampella, który wspomniał, że jego zespół już od wielu lat współpracuje z Electronic Arts i gracze nie muszą się obawiać o „wolność twórczą”, a teraz obie firmy muszą ze sobą dobrze współpracować.

„Ostatecznie, nadal jesteśmy Respawn i zamierzamy robić te same gry, które robiliśmy wcześniej i mam nadzieję, że będą one lepsze. Każdy kto jest fanem Respawn powinien nam zaufać, bo to co robimy jest najlepsze dla przyszłości Respawn i naszych produkcji. Zamierzamy dostarczyć naszym fanom wszystko to co zawsze, a nawet więcej niż w przyszłości.”

Nikogo nie powinny dziwić niepokojące komentarze sympatyków serii Titanfall, jednak możemy mieć nadzieję, że byli przedstawiciele Infinity Ward poradzą sobie z presją, zachowają swoją indywidualność i w kolejnych latach zagramy w kilka świetnych gier.

Zespół Vince Zampella pracuje teraz nad kontynuacją Titanfall, a jednocześnie tajnym tytułem w świecie Gwiezdnych Wojen oraz produkcją dla wirtualnej rzeczywistości. Ta ostatnia gra ma zaprezentować zupełnie nową jakość w gatunku.

Źródło: https://wccftech.com/respawn-ceo-not-worried-creative-freedom/

Tagi: