Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.11.2017 13:09
Xbox One X i wielkie rozmiary gier. Microsoft przygląda się problemowi i doradza zakup dysku zewnętrznego
3549V

Xbox One X i wielkie rozmiary gier. Microsoft przygląda się problemowi i doradza zakup dysku zewnętrznego

Wiele gier z Xbox One doczekało się już aktualizacji wzbogacających grafikę na Xbox One X. Niestety dysk twardy wielu świeżo upieczonych posiadaczy nowej konsoli już pęka w szwach. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Microsoft.

Szef działu marketingu Xbox powiedział, że Microsoft aktualnie przygląda się rozdętym plikom w aktualizacjach gier dla Xbox One X. GameInformer zapytał Alberta Penello o szybko zapełniający się dysk twardy 1TB w Xbox One X w związku z takimi rozmiarami gier jak ponad 150 GB w przypadku Quantum Break.

Największa gra na Xbox One X zajmuje 159 GB

"Obserwujemy zwiększanie się patchów 4K, ale nie mamy tu do czynienia ze zwiększaniem rozmiarów o 2 czy 4 razy. Patche są przeciętnie większe o 1/3 od plików z wersji 1080p. Uruchomiliśmy nowy zestaw narzędzi dla deweloperów, który pozwala im na dzielenie plików wg konsoli oraz na wydzielanie rzeczy, które zajmują dużo miejsca, takich jak pakietów językowych. Bardzo się staramy, by przyspieszyć proces pobierania naszych gier" - zapewnił Albert Penello.

Penello mimo wszystko zachęca graczy do sprawienia sobie dysku zewnętrznego do Xbox One X.

"Zauważyliśmy, że ludzie nie lubili otwierać swoich X360, by wymienić dysk twardy. Dlatego postawiliśmy na wsparcie zewnętrznych dysków twardych. A te są obecnie bardzo przystępne cenowo. Ostatnio widziałem wyprzedaż dysków o pojemności 4TB, które kosztowały ok. 110 dolarów. To wspaniały sposób na pozyskanie przestrzeni na gry" - powiedział szef działu marketingu w Microsoft.

Obecnie największym tytułem z patchem dla Xbox One X jest Quantum Break. Gra z całym pakietem 4K zajmuje 159 GB.

Tagi: albert penello Microsoft Xbox One X

Nie przegap