Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2017 16:48
Football Manager 2018 pozwoli piłkarzom przyznać się do homoseksualnej orientacji
673V

Football Manager 2018 pozwoli piłkarzom ujawniać orientację seksualną

Sports Interactive na każdym kroku stara się zaznaczyć realizm w swoim menadżerze, jednak mało kto mógł się spodziewać, że autorzy pozwolą piłkarzom wykonać „coming out”. Nowa funkcja nie została ujawniona przez twórców, ale została odnaleziona w Football Manager 2018.

Football Manager 2018 to najnowsza odsłona znanego i cenionego menadżera piłkarskiego. W tytule gracze wcielają się w trenera i mają okazję poprowadzić zespół lub reprezentację do wielkiego sukcesu.

W Football Manager 2017 pojawia się Brexit. Twórcy przedstawili trzy opcje

Gra zadebiutuje na rynku 10 listopada, jednak już teraz gracze natrafili na sporą ciekawostkę. Podczas naszej kariery możemy natrafić na piłkarzy, którzy wykonają „coming out”. Pod tą tajemniczą nazwą ukrywa się ujawnienie własnej orientacji seksualnej – przykładowo piłkarz przyznaje się do swojego homoseksualizmu.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że autorzy nie zapowiadali tej nowości, ale jak powiedział jeden z deweloperów – wśród piłkarzy znajdują się homoseksualiści, więc zdecydowano się na taki ruch. Sytuacja nie wpłynie w większy sposób na wydarzenia na boisku, odbędzie się tylko krótka konferencja prasowa a następnie po prostu możemy liczyć na mały wzrost zainteresowania gadżetami czy też koszulkami przez środowisko LGBT.

Zdaniem deweloperów to normalna sytuacja, więc mechanizm znalazł się w Football Manager 2018. Oczywiście nie możecie liczyć na „wyjście z szafy” przez znanych piłkarzy, ponieważ autorzy gry musieliby się liczyć z konsekwencjami, więc taką deklarację wykonają wyłącznie fikcyjni piłkarze.

Warto tutaj przypomnieć, że w Football Manager 2017 pojawia się Brexit – twórcy przedstawili trzy opcje, które mogły w mniejszy lub większy sposób wpłynąć na rozgrywki.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-10-30-in-football-manager-2018-players-can-come-out-as-gay

Tagi: football manager 2018 Sega Sports Interactive

Nie przegap