Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.10.2017 09:38
Xbox One X. Szef Xbox UK ostrzega, że może zabraknąć towaru w sklepach
1869V

Xbox One X. Szef Xbox UK ostrzega, że może zabraknąć towaru w sklepach

Czy w Europie wystąpi niedobór Xbox One X w sklepach, w momencie premiery sprzętu? Niestety na taki stan rzeczy wskazują wypowiedzi szefa Xbox UK.

Harvey Eagle powiedział w wywiadzie udzielonym GamesIndustry, że niestety nie wszyscy graczy wybierający się w premierowym tygodniu na zakupy po Xbox One X znajdą "bestię" na półkach sklepowych. Pula pre-orderów sprzętu rozeszła się w rekordowym tempie a brytyjski oddział Microsoftu nie może zagwarantować, że towaru starczy dla wszystkich zainteresowanych.

Unboxing Xbox One X na PPE.pl

"Edycja Scorpio została wyprzedana w rekordowym czasie. To był najszybciej rozchodzący się preorder w historii marki Xbox. (...) Nie mogę zagwarantować, że towar będzie dostępny w premierowym tygodniu w sklepach, tak by ludzie mogli po prostu wejść do sklepu i wziąć kupić pudełko. Popyt jest naprawdę bardzo wysoki".

Harvey Eagle, szef Xbox UK, powiedział, żeby gracze, którzy chcą pograć na Xbox One X "już zaczęli działać". To samo pewnie dotyczy również innych państw Starego Kontynentu. Problem jest taki, że większość sklepów sprzedała już przyznaną pulę preorderów Xbox One X.

Wywiad z szefem Xbox UK zakończył się zapewnieniem, że świeże dostawy Xbox One X będą dostarczane co tydzień, co powinno z czasem rozwiązać problem niedoboru sprzętu w sklepach. Xbox One X trafi na rynek już 7 listopada.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/10/28/xbox-one-x-launch-shortages-are-possible-in-the-uk-but-more-stock-will-be-available-weekly/

Tagi: harvey eagle Microsoft xbox one xbox one x xbox uk

Nie przegap