Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 12.04.2010 15:33
Ex-szefowie Infinity Ward pod skrzydłami EA
785V

Ex-szefowie Infinity Ward pod skrzydłami EA

O aferze związanej ze zwolnieniem szefów studia Infinity Ward - Jasona Westa oraz Vince'a Zampelli - mogliście przeczytać m.in. w Okiem Maniaka w 152. numerze PSX Extreme. A ponieważ każda plotka nosi ziarno prawdy - panowie znaleźli nowy dom...xxxxx

 

Przepychanki prawne pomiędzy stronami wciąż trwają - więcej przeczytacie od 20 kwietnia, w 153. numerze PSX Extreme. Głowy Infinity Ward skarżą Activision - swe byłe szefostwo - o zaległe tantiemy za Modern Warfare 2, opiewające na 36 mln $. Chcą także odzyskać prawa kontroli nad wykreowaną przez siebie marką, na co Activision odpowiedziało kontrpozwem, oskarżając ich o knucie za plecami firmy.

 

Jak to z tym knuciem było, wszyscy wyjaśnią sobie na sali sądowej (a na pewno ich prawnicy) - nas interesują fakty. A te są takie, że Jason West oraz Vince Zampella powołali właśnie do życia Respawn Entertainment - nowe studio deweloperskie pod skrzydłami Electronic Arts (swoją drogą, adekwatna nazwa). Sprzedając przy okazji prztyczka w nos niedawnych zwierzchników, panowie ogłosili, że "kierownictwo studia staje się jednocześnie właścicielem wszelkich własności intelektualnych jakie stworzą."

Ekipa skupi się na dostarczaniu "najwyższej jakości doświadczeń gamingowych dla globalnych odbiorców", zastrzegając przy okazji, ze aktualnie zbierają "światowej klasy drużynę designerów, artystów i inżynierów" i szukają świeżej krwi. Nie wiadomo jeszcze, czy nowa formacja wciągnie w swe struktury innych pracowników Infinity Ward - ale ktoś wątpi, że takie persony będą w stanie przyciągnąć naprawdę znamienitych twórców z branży?

 

Vince Zampella, aktualnie dyrektor generalny studia:

"Respawn Entertainment to świeży start dla mnie i Jasona. Przez ostatnią dekadę prowadziliśmy wspaniały team i włożyliśmy nasze serca w stworzenie fantastycznej, wielkiej marki. Jesteśmy dumni z tego co zbudowaliśmy - i dumni z tego, że nasze produkcje spodobały się milionom graczy. Dzisiaj mamy nadzieję uczynić to raz jeszcze - otworzyć nowe studio, zatrudnić świetną ekipę i stworzyć całkiem nowe tytuły z naszym nowym partnerem - EA."

 

Electronic Arts ze swej strony zapewniło, że właśnie rozpoczyna się wspaniałe partnerstwo, od którego oczekują wielkich hitów, a Jason i Vince to w ich oczach jedni z najbardziej kreatywnych liderów w branży. EA jest zaszczycone mogąc im partnerować i okazać wsparcie potrzebne do stworzenia nowej drużyny i powrotu na rynek ze wspaniałymi grami.

My również mamy nadzieję, że o Respawn Entertainment będzie jeszcze głośno...

Tagi: