Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2017 19:02
Pół Wieku Poezji Później. Polski film inspirowany Wiedźminem zadebiutuje w grudniu
3509V

Pół Wieku Poezji Później. Polski film inspirowany Wiedźminem zadebiutuje w grudniu

Świat Andrzeja Sapkowskiego inspiruje różnorodnych twórców i pewnie wielu naszych czytelników czeka na konkretne szczegóły o Pół Wieku Poezji Później. Autorzy tej krótkometrażowej produkcji pochwalili się materiałem zza kulis i podali wstępną datę premiery.

Pół Wieku Poezji Później to wyjątkowo ciekawy projekt, o którym zawsze chętnie wspominam na portalu, ponieważ krótkometrażowa produkcja wygląda świetnie na każdym materiale. Autorzy przerwali zbyt długą ciszę i opublikowali drugi film z serii „making-of”

Zobaczcie zwiastun Wieku Poezji Później

Film pozwala spojrzeć na kilka scen z prac, męczarnie reżysera, czy też oczywiście samego Wiedźmina. Świetnie na pewno prezentują się miejscówki – zachęcam do polubienia i odwiedzenia witrynę projektu na Facebooku, gdzie autorzy prezentowali lokacje.

Główne prace nad Pół Wieku Poezji Później zostały zakończone, więc teraz zespół może zająć się ostatnimi szlifami – montażem i całą postprodukcją. Jednak już teraz możemy potwierdzić, że przygoda zostanie opublikowana w grudniu!

Na konkretną datę musimy jeszcze zaczekać, ale na pewno warto w tym miejscu przypomnieć opis fabuły:

„W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.”

Nad filmem w roli reżysera pracuje Jakub Nurzyński, a scenariusz przygotowali Dariusz Gabryelewicz, Brunon Hawryluk oraz Jakub Nurzyński. W przygodzie wystąpią:

  • Lambert - Mariusz Drężek
  • Triss - Magdalena Różańska
  • Julian - Marcin Bubółka
  • Jaskier - Zbigniew Zamachowski
  • Ornella - Kamila Kamińska
  • Agaius - Janusz Szpiglewski
  • Boguch - Bartosz Wesołowski
  • Sołtys - Andrzej Strzelecki

Tagi: making off pół wieku poezji później wiedźmin 3

Nie przegap