Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.10.2017 10:29
Twórca Gran Turismo wyróżniony w mieście Enzo Ferrari. Kaz Yamauchi z akademickim tytułem
786V

Twórca Gran Turismo wyróżniony w mieście Enzo Ferrari. Kaz Yamauchi z akademickim tytułem

Gdy jest się gwiazdą dev-rocka taką jak Kazunori Yamauchi można liczyć na specjalne traktowanie. Ojciec serii Gran Turismo doczekał się wielkiego zaszczytu ze strony znanego na całym świecie Uniwersytetu w Modenie.

Wydział Inżynierii Uniwerystetu w Modenie przyznał tytuł honoris causa dla Kaza Yamauchiego, twórcy serii Gran Turismo. Taki zaszczyt przypadł deweloperowi za wielki wkład w rozwijanie wirtualnego ścigania i dbałość w oddawaniu realistycznej fizyki i zachowania samochodów.

Recenzja Gran Turismo Sport

Akademicki tytuł honorowy związany jest nie tylko z Uniwersytetem w Modenie, ale też z marką Ferrari. W tym włoskim mieście znajduje się wielkie muzeum "Casa Enzo Ferrari", w którym zebrano owoce pracy założyciela słynnej marki motoryzacyjnej.

"To coś, o czym nawet nie marzyłem, gdy zacząłem tworzyć pierwsze gry. Miasto Modena jest oczywiście jedną z najważniejszych części przemysłu motoryzacyjnego i to dla mnie zaszczyt, że moja praca została tu doceniona".

Krótką wypowiedź Kaza Yamauchiego po odebraniu tytułu honorowego możecie zobaczyć poniżej. W naszej galerii znajdziecie też zdjęcia z tego wydarzenia.

Źródło: https://www.dualshockers.com/gran-turismo-sport-kazunori-yamauchi-passion-cars/

Tagi: gran turismo Gran Turismo Sport kaz yamauchi Kazunori Yamauchi

Nie przegap