Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.10.2017 10:36
Andrew House ustępuje. John Kodera nowym szefem marki PlayStation. Co o nim wiadomo?
1857V

Andrew House ustępuje. John Kodera nowym szefem marki PlayStation. Co o nim wiadomo?

Jeśli narzekacie na aktualną politykę Sony np. w zakresie platform przenośnych, to pojawiło się światełko w tunelu. Andrew House przestał być prezesem Sony Interactive Entertainment w Sony.

Doszło do ważnych zmian w strukturach Sony. Andrew House ustąpił ze stanowiska prezesa PlayStation. Na jego miejsce wchodzi John Kodera, który staje się nowym globalnym CEO Sony Interactive Entertainment i oczywiście szefem marki PlayStation. Zmiana wchodzi w życie już teraz. Andrew House pozostanie pracownikiem Sony jeszcze przynajmniej do końca roku. House będzie zajmował stanowisko przewodniczącego Sony Interactive Entertainment.

Poniżej znajdziecie krótką wypowiedź Andrew House na temat tych personalnych roszad:

"Jestem dumny z tego, co udało nam się zbudować z PlayStation i SIE. Daliśmy świetną zabawę milionom graczy na całym świecie, tworząc w pełni rozwiniętą firmę w gałęzi cyfrowej rozrywki. PlayStation jest wielką częścią mojego życia od ponad 20 lat, ale w momencie gdy biznes osiąga rekordowe sukcesy pomyślałem, że to odpowiedni czas dla mnie, by spróbować nowych wyzwań. (...) Jestem wdzięczny fanom i graczom z całego świata za ich lojalność i wsparcie. Wiem, że przyszłość PlayStation jest piękna" - powiedział Andrew House.

Co właściwie wiemy o Johnie Koderze? Przede wszystkim to, że gość pracuje w Sony od 1992 roku, najpierw w oddziale audio a później, od 1998 roku w dziale produkcji uzrądzeń przenośnych, w Sony Electronics. Następnie Kodera został mianowany wiceprezesem produktów IT m.in. na PC. Następnie mężczyzna został przydzielony do działu Corporate Strategy w Sony Network Entertainment.

Wiemy, że John Kodera brał udział w opracowaniu PlayStation Network i PlayStation Store oraz usługi PS Plus. Kaz Hirai wypowiada się o tym weteranie Sony w samych superlatywach, chwaląc jego zdolności przywódcze. Nowy prezes Sony Interactive Entertainment przygotował taką wypowiedź z okazji objęcia nowego stanowiska.

"To dla mnie ogromny zaszczyt i jestem bardzo wdzięczny dla Kaza i Andy'ego za zaufanie, które mi okazali. Mam zamiar rozbudować markę PlayStation i rozszerzać biznes usług sieciowych, umacniając unikalną wartość, oferowaną przez platformę PlayStation" - powiedział John Kodera, nowy prezes SIE.

Źródło: IGN

Tagi: andrew house john kodera kaz hirai playstation playstation 4 sony vita

Nie przegap