Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2017 20:30
Shadow of the Colossus Remake
2069V

Shadow of the Colossus na PlayStation 4 i PlayStation 3. Porównanie grafiki

Sony zdecydowało się odświeżyć kolejny klasyk i wrzucić go na PlayStation 4. Podczas Tokyo Game Show pokazano nowy zwiastun odpicowanego Shadow of the Colossus, dzięki któremu możemy porównać go z… Wcześniejszym kotletem.

Shadow of the Colossus pierwotnie trafiło na PlayStation 2 (2005 rok), ale z tą przygodą zapoznali się również gracze na PlayStation 3 (2011 rok). Tradycji musi się stać zadość, więc gra wskoczy również na PlayStation 4 (2018 rok) i dzisiaj możemy spojrzeć na małe porównanie oprawy.

Shadow of the Colossus Remake. Zwiastun pokazuje piękną produkcję

Edycja z PlayStation 3 została przygotowana przez Bluepoint Games, czyli ekipę, która tworzy teraz wersję na PlayStation 4. W przypadku wersji na PS3, autorzy dopracowali oprawę i podbili rozdzielczość do 1080p. Nie otrzymaliśmy jeszcze dokładnych szczegółów edycji na PS4, ale możemy również oczekiwać wyższej rozdzielczości 4K oraz znacznych ulepszeń, które zobaczycie nawet na poniższym materiale wideo.

Twórcy wyraźnie zmieniają skały, dodają niektóre elementy, dopracowują niebo, upiększają bohatera, a nawet zajmują się lepszym oświetleniem – gra na PlayStation 4 bardzo dobrze wypada w przypadku szczegółów na prezentowanym moście.

Bluepoint Games ma bardzo wielkie doświadczenie w pracy dla Sony, bo to właśnie ta ekipa stworzyła God of War Collection, The Ico & Shadow of the Colossus Collection, Uncharted: The Nathan Drake Collection, czy też Gravity Rush Remastered.

Tagi: bluepoint games porównanie grafiki Shadow of the Colossus shadow of the colossus remake

Nie przegap