Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.09.2017 12:37
Final Fantasy XV. Square Enix chce razem z Epic przenieść pełną wersję gry na Nintendo Switch!
784V

Final Fantasy XV. Square Enix chce razem z Epic przenieść pełną wersję gry na Nintendo Switch!

Final Fantasy XV jest naprawdę ogromną grą, której silnik jest dosyć wymagający i wyciska nawet z obecnych konsol siódme poty. Jednakże Square Enix się nie poddaje i chce wydać grę w pełnoprawnej wersji na Nintendo Switch.

Najnowszy sprzęt Nintendo nie grzeszy jakąś super potężną mocą, co może wydawać się problematyczne dla niektórych wydawców, którzy wolą poświęcić mniej czasu na wojnę z silnikami i mocą, a wolą skupić się na łatwej drodze ku wydaniu swojej gry.

Final Fantasy XV: Comrades. Tryb wieloosobowy na zwiastunie

Jednakże przykład Bethesdy pokazuje, że jak się chce, to nawet i tegoroczne hity klasy AAA mogą trafić na przenośno-stacjonarny hardware Japończyków. Square Enix również to zauważyło, dlatego też nie chce iść na łatwiznę wrzucając na Switcha paskudną wersję Final Fantasy XV: Pocket Edition, lecz dać posiadaczom tej konsoli pełnoprawną przygodę Noctisa i spółki.

W tym celu podjęło już pierwsze rozmowy z Epic Games, które mogłoby pomóc "kwadratowym" technologicznie w tym wyzwaniu, bądź nawet podjąć prawdziwe partnerstwo i przeportować tytuł używając swoich metod. Niestety na razie sytuacja stanęła na etapie "rozmawiamy", więc na jakieś konkretne informacje trzeba będzie jeszcze poczekać.

Tagi: Epic Games Final Fantasy XV nintendo switch port Square Enix

Nie przegap