Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.09.2017 08:26
Switch znów rządzi. Ranking sprzedaży konsol i gier z USA w sierpniu
1595V

Switch znów rządzi. Ranking sprzedaży konsol i gier z USA w sierpniu

Dzień zaczynamy od danych z największego rynku gier wideo na świecie, czyli ze Stanów Zjednoczonych. Fani konsol Nintendo ponownie będą w dobrym humoerze po lekturze wniosków z raportu grupy NPD.

NPD jak co miesiąc publikuje wyniki sprzedaży hardware'u, notowane na rynku amerykańskim w ostatnim miesiącu. Okazuje się, że w USA Nintendo Switch jest ponownie bezkonkurencyjny. Hybrydowa konsola wielkiego N znów sprzedawała się lepiej od PlayStation 4 i Xbox One. Taki wynik został osiągnięty pomimo cały czas utrzymujących się niedoborów towaru w sklepach. W tym aspekcie sytuacja wyraźnie się jednak poprawiła od premiery, kiedy o znalezieniu Switch można było zapomnieć, jeśli wcześnie nie dokonało się rezerwacji na sprzęt.

Pakiety Super Mario Odyssey z Nintendo Switch

"Nintendo Switch było najlepiej sprzedającą się konsolą w sierpniu na terenie USA. Switch uzyskał taki status już przez 4 miesiąc, licząc od premiery w marcu 2017 roku" - powiedział Mat Piscatella, analityk rynkowy z NPD.

Na drugim miejscu ranking sprzedaży hardware'u w USA znajduje się PS4 a na trzecim Xbox One. Sierpniowe wyniki pozostawiają trochę do życzenia w amerykańskiej branży. Wpływy ze sprzedaży hardware'u spadły rok do roku o 6%. Wpływy ze sprzedaży software'u zmizerniały w porównaniu z 2016 r. o 2% (spadek zaobserwowano głównie w segmencie PC, nurkującym aż o 23% rok do roku).

Można się spodziewać, że premiera Super Mario Odyssey zapewni paliwo do dalszego rajdu Nintendo Switch (konsola ma być sprzedawana w pakietach z grą, o czym pisaliśmy tutaj). Ciekawe będzie z pewnością listopadowe starcie gigantów, bo Microsoft wprowadza na w tym miesiącu na rynek Xbox One X, najmocniejszą konsolę w historii, która kosztuje 500 dolarów.

Jeśli chodzi o najlepiej sprzedającą się grę sierpnia w USA to... cóż, Amerykanie mają specyficzny gust. Rządzi bowiem nowa edycja Madden. Temat postanowiła obśmiać jak co roku ekipa Mega64.

Ranking sprzedaży gier w USA (sierpień):

1. Madden NFL 18
2. Grand Theft Auto V
3. Uncharted: The Lost Legacy
4. Splatoon 2
5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
6. Tom Clanyc's Rainbow Six: Siege
7. Mario Kart 8
8. Call of Duty: Moder Warfare Remastered
9. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
10. Overwatch

Tagi: gta v Madden NFL 18 Nintendo splatoon 2 switch

Nie przegap