Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2017 20:00
Shenmue III nie zaoferuje pełnego, otwartego świata. Twórcy mają problemy z budżetem
864V

Shenmue III nie zaoferuje pełnego, otwartego świata. Premiera to bardzo odległy temat

Ys Net wciąż przygotowuje jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji na PlayStation 4 i PC. Shenmue III w pierwotnym planie nie miało znacząco odróżniać się od poprzednich produkcji, jednak ojciec serii w ostatnim wywiadzie potwierdził, że tym razem nie możemy liczyć na pełny, otwarty świat. 

W ubiegłym miesiącu Yu Suzuki postanowił porównać Shenmue III do Shenmue i Shenmue II. Deweloper zaznaczył, że w tym wypadku nie było konieczności zmieniania podstaw rozgrywki, a nawet studio nie chciało ruszać znanych mechanik, ponieważ obawiał się o ocenę fanów. 

Shenmue III zadowoli wiernych fanów serii. Twórcy opublikowali nowe grafiki bohaterów

Mimo wszystko Yu Suzuki od początku wiedział, że przygotowując grę dzięki funduszom na Kickstarterze będzie mu bardzo trudno stworzyć opowieść w pełnym, otwartym świecie. Deweloper chciał jednak spełnić choć w małym stopniu oczekiwania fanów, więc szukał dodatkowych funduszy.

To właśnie z tego powodu Ys Net doszło do porozumienia z Deep Silver, które wyłożyło dodatkową gotówkę, dzięki której Shenmue III będzie przygodą z „elementami otwartego świata”.

„Chociaż odnieśliśmy na Kickstarterze wiele sukcesów, to jednak kiedy rozpoczęliśmy projekt, szybko zrozumieliśmy, że bardzo trudno będzie z takim budżetem stworzyć grę w otwartym świecie. Od tego czasu szukaliśmy innego partnera, który zapewniłby nam dodatkowe środki finansowe i pomógł stworzyć grę z elementami otwartego świata.”

Deweloper podkreślił, że studio może rozwinąć pierwotny plan i znacznie zwiększyć skalę projektu – „jesteśmy w pełni gotowi do stworzenia gry na większą skalę, w której wystąpią elementy otwartego świata”.

Co ciekawe, sam Japończyk wspomina, że w tym wypadku jego zespół musiał zrównoważyć ambicje stworzenia wielkiej kontynuacji z rzeczywistością i z tego powodu niektóre elementy (jak pełen otwarty świat) zostały już porzucone.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewien mały problem – jeśli autorzy 17 sierpnia znaleźli partnera i mogą znacząco powiększyć grę, to kiedy odbędzie się stosowna premiera? 2018 rok to raczej bardzo, bardzo optymistyczna wersja.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-08-sitting-down-with-shenmue-3-and-yu-suzuki

Tagi: Deep Silver open world Shenmue III

Nie przegap