Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2017 11:25
Klimaty retro w cenie! Ciekawy ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii
1059V

Klimaty retro w cenie! Ciekawy ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii

Grand Theft Auto V zaskoczyło pozytywnie 2 tygodnie temu, zajmując najwyższą pozycję w rankingu sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Jak sytuacja wyglądała w ostatnich dniach?

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy rozpala serca graczy. Udany remaster (a właściwie "remake", choć deweloperzy unikają tego określenia) trafił przed weekendem na rynek i od razu wziął brytyjski rynek szturmem, wdrapując się na pierwsze miejsce rankingu. Z tej pozycji zepchnięte zostało Grand Theft Auto V, które musiało się zadowolić trzecią pozycją.

Lata 90. czyli słodki smak dzieciństwa

Pozytywnym zaskoczeniem jest Micro Machines: World Series, które zgarnęło raczej przeciętne oceny w recenzjach. To nie przeszkadza jednak graczom spragnionym retro zabawy w arcade'owym, 16-bitowym stylu. Micro Machines zajęło bardzo wysoką, drugą lokatę w rankingu.

Dalej też zrobiło się ciekawie. Elite: Dangerous zadebiutowało wreszcie na PS4 i trafiło od razu na pozycję 7 ranking z Wielkiej Brytanii. Duży awans zaliczyło Forza Horizon 3, które z miejsca 9 wskoczyło na czwarte.

O porażce można mówić w przypadku Valkyria Revolution, które w debiutanckim tygodniu zajęło tylko 34 miejsce. Lepiej poszło nawet The Golf Club 2, które wskoczyło na 27 miejsce.

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii (z okresu 24.06 - 1.07)

1 CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY
2 MICRO MACHINES: WORLD SERIES
3 GRAND THEFT AUTO V
4 FORZA HORIZON 3
5 FIFA 17
6 OVERWATCH
7 ELITE DANGEROUS
8 MARIO KART 8 DELUXE
9 DIRT 4
10 ROCKET LEAGUE

Źródło: Chart-Track

Tagi: elite: dangerous Micro Machines micro machines: world series retro sprzedaż uk