Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2017 19:11
Gamescom 2017 z polityką w tle. Angela Merkel otwiera imprezę
2617V

Gamescom 2017 z polityką w tle. Angela Merkel otwiera imprezę

Pierwsi wydawcy szykują się na tegoroczny gamescom. Impreza jak zawsze zaprowadzi nas do niemieckiej Kolonii, gdzie tym razem będziemy świadkami nietypowego zdarzenia. Imprezę otworzy Angela Merkel.

Nasza redakcja dopiero regeneruje się po E3 2017, a już małymi krokami musimy przygotowywać się na gamescom 2017. Od kilku tygodni stale otrzymujemy informacje dotyczące kolejnych wystawców, którzy pojawią się na wydarzeniu, ale najnowsza informacja jest dość nietypowa…

E3 2017 – Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Angela Merkel pojawi się w Kolonii, gdzie 22 sierpnia rozpocznie „europejskie święto graczy”. Główny organizator imprezy – Gerald Böse – wspomina, że jest to wielkie wydarzenie, które jest traktowane jako „symbol docenienia wysiłków”.

„Udział Kanclerz to dla nas znak wielkiego uznania. Jej wizyta to hołd dla rozwoju gamescomu, który stał się jedną z najbardziej udanych i największych wydarzeń w niemieckich targach.”w

Niemiecka Kanclerz zwiedzi hale i pewnie zrobi kilka ładnych fotek. Cała sytuacja jest odbierana przez branże w różny sposób. Trudno nie dostrzec tutaj pewnej relacji z nadciągającymi wyborami, które odbędą się we wrześniu, ale ja staram się dostrzec tutaj pewne pozytywy.

Takie wydarzenie będzie na pewno szeroko komentowane w świecie, więc może i wydawcy chętniej zaprezentują w Kolonii coś świeższego?  Sytuacja imprezy wciąż się zmienia, ale nie możemy zapomnieć, że w ubiegłym roku na targach pojawiło się ponad 345 tysięcy graczy z całego świata.

gamescom 2017 odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/2017s-gamescom-will-be-opened-by-german-chancellor-angela-merkel

Tagi: Gamescom gamescom 2017 gry targi

Nie przegap