Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2017 16:01
Wóz bojowy z Crossout
1284V

Crossout. Wielka premiera gry F2P na PlayStation 4, Xbox One i PC

Koniec testów tylko dla wybrańców. Targem Games świętuje właśnie wielką premierę Crossout i wszyscy zainteresowani gracze mogą totalnie za darmo wypróbować produkcję. Gra jest dostępna w modelu biznesowym free-2-play.

Crossout było przez wiele miesięcy testowane przez wygranych graczy, ale autorzy zdecydowali się na wielką premierę. Tytuł jest dostępny za darmo na PlayStation Store, Xbox Store oraz Steam, więc każdy zainteresowany może wypróbować propozycję.

War Thunder ze wsparciem dla PlayStation 4 Pro. Twórcy prezentują nowości

Crossout to sieciowe MMO, którego akcja została umiejscowiona w 2047 roku na wyludnionej przez tajemniczy, tytułowy wirus planecie. Niedobitki walczą teraz o najdrobniejsze zasoby oraz pożywienie, a ze zgromadzonych przedmiotów tworzą potężne pojazdy.

Gra w swoim czasie zbierała bardzo pozytywne opinie, ponieważ autorzy nie męczą śmiałków przekombinowanym systemem mikropłatności i gracze mogą bez najmniejszych przeszkód cieszyć się pozycją.

Studio przygotowało bardzo rozbudowany system tworzenia pojazdów, dzięki któremu inżynierowie wybierają kształt maszyny, ilość opancerzenia, rodzaj broni, systemy wspomagania oraz najróżniejsze  kosmetyczne elementy. W produkcji znajduje się pięć frakcji, a deweloperzy nie zapomnieli o zaawansowanym systemie handlu.

Pod względem zawartości trudno tutaj narzekać na nudę:

Twórcy gry oddali do dyspozycji graczy 15 map oraz 11 trybów rozgrywki PvP oraz PvE. Bitwy w Crossout zabiorą kierowców do różnych zakątków pustkowi: opuszczonych fabryk, wyschniętych biegów rzek,  spustoszonych miast, na rozległe pustynie, głębokie kaniony czy do fortyfikacji ocalałych mieszkańców Ziemi, którzy za wszelką cenę starają się wrócić do dawnego, normalnego życia znanego sprzed wybuchu epidemii. 

W starciach o wpływy i zasoby, gracze atakują siedliska wrogich społeczności, bronią konwojów przed napastnikami, niszczą platformy wiertnicze albo próbują wyeliminować Lewiatany, czyli stalowe potwory stworzone przez innych graczy. Aby urozmaicić rozgrywkę, użytkownicy gry mogą brać udział w wyścigach na specjalnie przygotowanych torach, w których nie można używać uzbrojenia.

Od dzisiaj Crossout jest również rozszerzony o nową zawartość:

Wraz z premierą, gracze otrzymali unikalny rodzaj pojazdów. Są nimi kroczące maszyny wyposażone w mechaniczne odnóża podobne do pająków. „Pająki” potrafią wspinać się po terenie niedostępnym dla wehikułów wyposażonych w koła lub gąsienice. Dodatkowo, do rozgrywki trafiło dużo dodatkowej broni oraz podzespołów, w tym m.in.: rakiety naprowadzane, drony, czyli mini-samochody o zaawansowanym systemie prowadzenia ognia oraz nowe kabiny. Tytuł jest dostępny do pobrania za darmo na wszystkich trzech platformach. 

Materiał: Crossout - zwiastun premierowy

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: crossout Gaijin Entertainment informacja prasowa trailer zwiastun premierowy