Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 19:31
Tajemnicza grafika od Tokyo RPG Factory
366V

Twórcy I Am Setsuna mogą pracować nad nowym tytułem

Zbliża się impreza w Los Angeles, na której na pewno nie zabraknie wiele mocnych zapowiedzi. Jedną z ciekawszych produkcji prawdopodobnie szykują deweloperzy z Tokyo RPG Factory, którzy niespodziewanie zaktualizowali swoją stronę.

Na E3 w 2015 roku poznaliśmy pierwszą grę Tokyo RPG Factory. Pod tą dość prostą nazwą kryję się ekipa, która będzie przygotowywać japońskie RPG-i dla Square Enix. Jest to wewnętrzna ekipa zajmująca się wyłącznie jednym gatunkiem.

Przeczytajcie naszą recenzję I Am Setsuna

Pierwsza produkcja studia zadebiutowała w Europie w lipcu ubiegłego roku. I Am Setsuna była typowym, japońskim RPG-iem, który zebrał oceny na poziomie 70-75%. Gra może i nie zrewolucjonizowała gatunku, ale pokazała, że Tokyo RPG Factory może w przyszłości zaoferować graczom kolejne, bardzo ciekawe historie.

Deweloperzy dotychczas prezentowali grafiki z mroźnym klimatem. We wszystkich materiałach dominowała zima, którą wdzieliśmy w I Am Setsuna. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ na stronie autorów został opublikowany powyższy obrazek prezentujący zieloną, ładną polanę.

Dla niektórych informatorów jest to dość jednoznaczna wiadomość. Tokyo RPG Factory ma przygotowywać nowy projekt, który zostanie ujawniony na nadciągającej imprezie w Los Angeles. Trochę trudno mi uwierzyć w taki zbieg okoliczności, a w sumie już najwyższy czas na przedstawienie światu drugiej gry.

Graliście w I Am Setsuna? Macie ochotę na drugą grę Japończyków?

Źródło: Twitter.com

Tagi: e3 2017 i am setsuna plotka Tokyo RPG Factory