Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.05.2017 11:21
Nintendo Switch reklamowane w TV. Microsoft tłumaczy się z rozdzielczości 720p w Minecraft
3099V

Nintendo Switch reklamowane w TV. Microsoft tłumaczy się z rozdzielczości 720p w Minecraft

Marka będąca własnością Microsoft gwoździem programu w najnowszej reklamie Nintendo Switch? Ten świat robi się odrobinę zwariowany.

Japoński oddział Nintendo przygotował nową reklamę Nintendo Switch. Tym razem korporacja skupiła się na nowych i nadciągających grach na ten sprzęt. Okazuje się, że główną atrakcją hybrydowego hardware'u jest w oczach Nintendo... Minecraft, który należy do Microsoftu! W klipie pojawiają się też fragmenty rozgrywki z odświeżonego Street Fighter, Mario Kart 8 Deluxe oraz z Super Bomberman R.

Rozśpiewana reklama PlayStation 4

Cóż, w porównaniu z ostatnią musicalową reklamą PlayStation 4, to nie da się ukryć, że reklamowany line-up gier jest... skromny. Ale złóżmy to na karb świeżości Switch, na który deweloperzy nie zdążyli jeszcze stworzyć kilku ciekawych, zapowiedzianych produkcji.

Ciekawy wydaje się wątek grafiki w Minecraft na Switch. Jak wiadomo Minecraft: Nintendo Switch Edition trafiło w zeszłym tygodniu na eShop, a niektóre redakcje wypunktowały jako minus fakt, że gra działa tylko w rozdzielczości natywnej 720p w trybie handheldowym i "zdokowanym". Microsoft postanowił zareagować na taka krytykę. Gigant z Redmond, który odpowiadał za stworzenie tej konwersji twierdzi, że rozdzielczość 720p nie wynika z niedostatku mocy konsoli.

"Rozdzielczość 720p na TV/trybie handheldowym w Minecraft to nie kwestia mocy systemowej sprzętu, tylko problemów aktualnie doświadczanych z przechodzeniem z jednej rozdzielczości do drugiej przy zmianie trybów wyświetlania obrazów" - wyjaśnił rzecznik prasowy Microsoft.

Wygląda zatem na to, że uzyskanie 1080p jest możliwe w Minecraft na Switch, ale najpierw Microsoft musi uporać się ze wspomnianym "problemem".

Tagi: Minecraft Nintendo reklama switch