Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2017 19:00
Rozgrywka z The Wizards
660V

The Wizards. Pierwszy gameplay pozwala spojrzeć na polską grę na VR

W styczniu miałem przyjemność przedstawić naszym czytelnikom The Wizards. Jest to produkcja rodzimego Carbon Studio, które tworzy kolejną produkcję dla wirtualnej rzeczywistości. Dzisiaj możemy zapoznać się z pierwszym materiałem prezentującym rozgrywkę.

The Wizards jest pierwszoosobową grą action-fantasty stworzona wyłącznie z myślą o goglach dla wirtualnej rzeczywistości. W tytule pojawi się fabularna kampania oparta na podróżach w czasie i ratowaniu krainy.

The Wizards w Encyklopedii PPE.pl

Carbon Studio długo nie prezentowało swojej pozycji, ale pierwszy gameplay wygląda obiecująco. Podczas opowieści wcielimy się oczywiście w maga, który będzie wykorzystywał najróżniejsze zdolności i dzięki nim eliminował napotkanych przeciwników. Autorzy zdecydowali się przygotować interesujący system Kart Losu, dzięki któremu wielokrotnie powrócimy do wykreowanej historii.

Przedstawiony gameplay pozwala spojrzeć na walkę, kilka ładnych miejscówek oraz łamigłówki. W sumie taka propozycja może zostać ciepło przyjęta przez użytkowników  HTC Vive oraz Oculus Rift, bo oba urządzenia potrzebują ciekawych i dobrze zrealizowanych tytułów. The Wizards zadebiutuje latem.

Carbon Studio ma już sporo doświadczenia w kreowaniu gier dla wirtualnej rzeczywistości, bo to właśnie ta ekipa stworzyła ALICE VR – pełna zagadek gra eksploracyjna zebrała w swoim czasie oceny na poziomie 67% (dane ze Steam).

Materiał: The Wizards Gameplay Trailer

Tagi: Carbon Studio The Wizards trailer zwiastun