Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2017 20:43
Bohater Persona 5
728V

Persona 5 blokuje funkcję Share na PlayStation 4. Twórcy walczą ze spoilerami

Persona 5 to najnowszy hit na PlayStation 4. Gra może pochwalić się świetnymi ocenami na poziomie 94% i jest to bez wątpienia jeden z najmocniejszych jRPG-ów ostatnich lat. Autorzy w przypadku tej pozycji zdecydowali się na nietypową praktykę.

Podczas rozgrywki w Persona 5 zauważyłem, że w każdym miejscu zablokowana jest opcja tworzenia screenshotów, czy też nagrywania rozgrywki. Myślałem, że to błąd, który naprawi pierwsza łatka, ale tym razem jesteśmy świadkami przemyślanej praktyki dewelopera.

Persona 5 w Encyklopedii PPE.pl

Bez wchodzenia w szczegóły – Persona 5 od początku prezentuje intrygującą opowieść, którą chce się odkrywać. Gra nie posiada rozbudowanych trybów sieciowych i jedynym elementem projektu jest właśnie historia.

Atlus obawia się, że niektórzy gracze mogą psuć zabawę innym, więc zdecydował się totalnie zablokować funkcję Share. Oznacza to, że gracze nie mogą wykonywać między innymi screenshotów dzięki opcji wbudowanej w PlayStation 4. Oczywiście nadal stworzycie zdjęcie korzystając z między innymi zewnętrznych nagrywarek, ale jak widać autorzy w tym wypadku nie żartują.

Deweloperzy wydali jednoznaczne oświadczenie, w którym podkreślają – Persona 5 posiada mocną przygodę pełną świetnych zdarzeń, a najmniejsze spoilery mogą popsuć przyjemność. Dodam tylko, że nawet recenzenci otrzymują od studia specjalne wytyczne dotyczące zdradzania smaczków z fabuły – autorzy chcą mieć pewność, że każdy z Was pozna tę przygodę z kontrolerami w łapach.

Materiał: Persona 5 - PlayStation Experience 2016: Story Trailer

Źródło: http://www.polygon.com/2017/3/29/15115762/persona-5-ps4-share-disabled

Tagi: Atlus Deep Silver Persona 5 PlayStation 4 SHARE