Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2017 17:29
Główny bohater Nioh
1023V

Nioh olbrzymim sukcesem. Szykujcie się na kolejne hity z Japonii

Od początku roku nie możemy narzekać na japońszczyznę. Gracze doceniają twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni i możemy mieć pewność, że również deweloperzy dostrzegają nasze zainteresowanie. Koei Tecmo potwierdziło spory sukces Nioh

Nioh to jeden z najmocniejszych tegorocznych tytułów debiutujących wyłącznie na PlayStation 4. Gra może pochwalić się średnią na poziomie 88% i bez wątpienia dla tak wymagających pozycji warto posiadać w salonie maszynę Sony.

Nioh w Encyklopedii PPE.pl

Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że Nioh to największa zachodnia premiera Koei Tecmo i japoński wydawca jest dumny z dostarczenia na rynek tak wyśmienitej produkcji. Gra trafiła już do ponad 1 mln graczy na całym świecie i korporacja jest zadowolona z tego sukcesu.

Nie możemy zapomnieć, że ten projekt powstawał w zasadzie od 13 lat. Kilkukrotnie zmieniano koncepcję, rezygnowano z przygotowanych projektów i dopiero Team Ninja dostarczyło na rynek grę, która odniosła spory sukces.

Koei Tecmo potwierdziło, że zamierza rozszerzać swoją obecność na Zachodzie, bo gracze z Europy oraz Stanów Zjednoczonych potrafią docenić nawet pozycje z Japonii. Zdaniem dyrektora generalnego firmy – Yasutomo Watanabe – na Zachodzie nikt nie zwraca uwagi na to, skąd pochodzi produkcja, tylko najważniejsza jest jej jakość. Właśnie z tego powodu Koei Tecmo zamierza nawiązywać kolejne współprace z renomowanymi markami i dostarczać kolejne dzieła na między innymi Stary Kontynent.

Watanabe wspomniał również, że aktualnie nie ma dobrych wieści dla fanów Ninja Gaiden – Japończycy doskonale wiedzą, że na pozycję czekają fani od dawna, ale w tej chwili Koei Tecmo nie jest gotowe do ogłoszenia czegokolwiek.  

Materiał: Nioh - E3 2016 Trailer

Źródło: http://gamingbolt.com/nioh-is-tecmos-most-successful-game-in-the-west-ever

Tagi: