Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 16:02
Beholder w ofercie wydawnictwa Techland
890V

Beholder trafi do pudełek w dobrej cenie! Techland zadba o mocnego indyka

Na rynku nie brakuje ciekawych indyków prezentujących nieszablonową rozgrywkę i do grona takich na pewno można zaliczyć Beholder. Gra dotychczas była dostępna wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, ale już wkrótce kupimy pozycję w pudełku.

Beholder to gra przygodowa stworzona przez niezależne studio Warmp Lamp Games. Autorzy w tym wypadku zaprezentowali bardzo ciekawą koncepcję. Tytuł trafił wyłącznie na komputery osobiste.

Seiken Densetsu Collection na Nintendo Switch. Wielka kolekcja zapowiedziana

W Beholder gracz trafia do totalnie inwigilowanego świata, gdzie każdy obywatel jest podporządkowany przepisom autorytarnego rządu. Społeczeństwo nie może zaznać prywatności, bo każda aktywność jest sprawdzana. W tych niepokojących okolicznościach znajduje się gracz, który zostaje zarządcą budynku mieszkalnego. Tak pięknie brzmiąca profesja jest tak naprawdę wyłącznie przykrywką, ponieważ protagonista musi szpiegować mieszkańców i donosić władzy. Podczas rozgrywki śmiałkowie mogą informować o wszystkich uczynkach przełożonych lub porozmawiać z ofiarami systemu, a nawet ich szantażować. W pozycji nie brakuje trudnych, moralnych wyborów wpływających na całą opowieść.

Autorzy przygotowując Beholder inspirowali się jest książkami zagorzałego krytyka systemów totalitarnych - George'a Orwella. Rozgrywka z kolei może przypominać This War of Mine. Gra została doceniona przez wiele redakcji  i zgarnęła kilka prestiżowych nagród.

Dotychczas Beholder trafił wyłącznie na Steam, ale Techland wprowadzi do Polski pudełka. Premiera odbędzie się 20 kwietnia i pozycja będzie dostępna z polską, kinową lokalizacją. Gracze powinni przygotować 39,90 zł.  

Materiał: Beholder - zapowiedź wydania pudełkowego

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: beholder Techland zapowiedź