redakcja PPE redakcja PPE 15.03.2017 14:45
PPE - świętujemy 7. urodziny!
1270V

PPE - świętujemy 7. urodziny!

Po cichu, bez hucznej zabawy, w ferworze codziennej pracy mija nam 15 marca. Dzisiaj wielu userom wpadły osiągnięcia za trzymanie konta na PPE przez kolejne lata. A portalowi wpadł... kolejny rok. Tak, dokładnie, 15 marca 2010 roku pojawił się pierwszy news na portalu i tę datę uznaliśmy jako dzień startu PPE. Tak że dzisiaj świętujemy 7 lat i przy okazji robimy mały lifting PPE. 

Na wstępie serdecznie dziękujemy, że cały czas jesteście z nami (i że jest Was coraz więcej :)). Bez Was PPE na pewno nie byłoby tak prężnym portalem z tak fantastyczną społecznością. Jeszcze raz dzięki!

Przechodząc do spraw technicznych, chcieliśmy poinformować, że pojawiło się dzisiaj kilka zmian na PPE:

  • wersja responsywna - kluczowa nowość to pojawienie się wersji responsywnej portalu. Od teraz dla różnych urządzeniach będziecie mogli korzystać ze wszystkich funkcji "dużego" PPE. Mowa tutaj m.in. o opcji zmiany kolorystyki na ciemną, pełnym edytorze do komentarzy i wielu innych rzeczach. 
  • lifting strony głównej - odświeżyliśmy nieco układ strony głównej. W menu pojawiła się sekcja z Promocjami, usunęliśmy nieaktywne ekrany ze slidera, przesunęliśmy Elektryzujące newsy na górę. Z głównego listingu usunęliśmy poziome boxy, tak że mamy teraz jeden spójny listing powiększony do 20 newsów. Na dole też kilka delikatnych zmian, ale to już na pewno zauważycie :). 
  • poprawki w czarnej liście - ostatnimi czasy sporo zamieszania było z czarną listą i jej funkcjami. Doszliśmy do wniosku, że dostępne opcje nie do końca były poprawnie używane, tym samym nieco okroiliśmy ich zakres. Obecnie pozostaje opcja ukrywania komentarz osoby dodanej na czarną listę i blokada wysyłania i otrzymywania PW. Znikają natomiast blokady uniemożliwiające przeglądanie profilu, komentowanie i negatywne ocenianie materiałów. Przypominamy, że autorzy blogów czy właściciele profili mogą kasować komentarze innych osób lub po prostu zgłaszać je, gdy łamią regulamin. 
  • opcja cofnięcia plusa/minusa - jeśli już jesteśmy przy ocenianiu, to dodaliśmy opcję, która umożliwia cofnięcie danego plusa/minusa. Już nie będzie tłumaczenia, że "przypadkowo dałem minusa" :). 

Obok tych większych zmian doszło kilkanaście mniejszych poprawek (m.in. poprawiliśmy przenoszenie do konkretnego komentarza z powiadomień) i dodatków (w Shoutboxie klikając na nick usera na czacie, dodajemy go od razu do pola wpisywania wiadomości). 

Tradycyjnie czekamy na wszelkie uwagi. Staraliśmy się wyeliminować możliwie najwięcej usterek, ale z racji, iż PPE nieźle się rozrosło, mogą byś miejsca, gdzie coś nie będzie do końca działać poprawnie. Tak że zgłaszajcie uwagi, a my zadbamy o stosowny patch :). Jeszcze raz dziękujemy i życzymy udanego dnia!

Tagi: ppe 3.0