Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.03.2017 10:25
Dragon Quest Heroes 2. Wrażenia z PAX East. Właściciele PS3 i Vity obejdą się smakiem
380V

Dragon Quest Heroes 2. Wrażenia z PAX East. Właściciele PS3 i Vity obejdą się smakiem

W trakcie imprezy PAX East dziennikarze mogli przetestować wersję demonstracyjną Dragon Quest Heroes 2, która zostanie niedługo udostępniona w dystrybucji cyfrowej.

Square Enix potwierdziło na PAX East 2017 w Bostonie, że otrzymamy w najbliższym czasie dostęp do dema Dragon Quest Heroes 2. W pierwszej kolejności rzeczony kawałek kodu miały okazję przetestować osoby zgromadzone na imprezie PAX East 2017.

Dragon Quest Heroes 2 w Encyklopedii PPE.pl

O dziwo dziennikarze donoszą o tym, że demo nie daje zbyt wielu okazji do powymachiwania mieczem. Redaktor Destructoid twierdzi, że to raczej rodzaj rozbudowanego samouczka, w którym Slime oprowadza nas po świecie gry. Niestety całego tutorialowego segmentu, zalewającego graczy tekstem, nie da się pominąć, co może irytować osoby, które znają już zasady zabawy z pierwszego Dragon Quest i szykują się do szybkiej rozwałki potworków.

Grze znacznie bliżej teraz do RPG-a. W trakcie zabawy będziemy biegać nie tylko po zamkniętych etapach, jak w Dynasty Warriors, ale po większych obszarach, w których można szukać łupów, atakować wrogów itd. Niektóre regiony są zablokowane na starcie i dostęp do nich uzyskamy dopiero po zaliczeniu głównych wątków fabularnych. W trakcie eksploracji można podejmować się różnych questów pobocznych (głównie są to zlecenia zabicia danych potworków).

Demo Dragon Quest Heroes 2 ma zostać udostępnione w najbliższych tygodniach. Gra trafi natomiast na europejski rynek 28 kwietnia, w wersji na PlayStation 4. Niestety właściciele PS3 i Vity muszą obejść się smakiem. Square Enix zdecydowało, że przeniesie na nasz rynek tylko wersję na PS4. Wielka szkoda, bo posiadaczom Vity naprawdę przydałby się taki świeży tytuł.

Źródło: https://www.destructoid.com/you-won-t-be-hacking-and-slashing-much-in-the-first-hour-of-dragon-quest-heroes-2-424413.phtml

Tagi: dragon quest Dragon Quest Heroes II Omega Force ps4 Square Enix