Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2017 18:21
Postacie z Destiny
2126V

Destiny 2 nie pozwoli na przeniesienie przedmiotów z Destiny. Twórcy odkrywają karty

Bungie przedstawia pierwsze konkrety o Destiny 2, które mogą wkurzyć wielu graczy. Studio potwierdziło wcześniejsze plotki – do kontynuacji nie przeniesiemy przedmiotów zdobytych w pierwszej odsłonie.  

Destiny 2 powstaje od wielu miesięcy. Activision nadal nie pokazało produkcji, ale wydawca podkreśla, że gra zadebiutuje jeszcze w tym roku. Wielka prezentacja ma odbyć się na tegorocznym E3.

Destiny 2 w Encyklopedii PPE.pl

Już wcześniej pojawiły się bardzo mocne przecieki zarysowujące między innymi historię, świat, wydarzenia, czy też kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest bez wątpienia przenoszenie bohaterów z pierwszej do drugiej odsłony.

Wcześniej deweloperzy potwierdzili, że herosów z Destiny bez problemu przeniesiemy do Destiny 2, ale dzisiaj otrzymaliśmy konkretną wiadomość:

„Sequel stanowi początek nowej przygody dla każdego gracza z nowymi światami do zbadania, nowymi historiami do opowiedzenia, nowymi mocami do zdobycia, nowym sprzętem do zebrania i wiele więcej. To skłoniło nas do podjęcia decyzji, która umożliwi nam prace dla produkcji i zadbanie o interes graczy: moce z Destiny 1, dobytek i wszystkie przedmioty nie będą kontynuowane. Będziecie mieć do nich dostęp w Destiny 1.”

Twórcy podkreślają, że chociaż otrzymamy możliwość przeniesienia bohaterów – tzn. klasy, rasy, płci, twarzy, włosów, znaków szczególnych – to jednak dobytek pozostanie w pierwszej odsłonie. Studio planuje przygotować nagrody dla weteranów.

Ta decyzja ma pomóc znacznie udoskonalić i usprawnić Destiny 2 – warto tutaj na pewno wspomnieć o plotce, według której produkcja jest przygotowywane na nowym silniku i z tego powodu nie jest możliwe łatwe przeniesienie bohaterów, jednak nowy engine pozwala podobno deweloperom w ekspresowym tempie tworzyć nową zawartość.

Na zakończenie dodam jeszcze, że w środę otrzymamy szczegóły finalnego wydarzenia do Destiny 1 – „Age of Triumph” będzie zwieńczeniem produkcji.

Materiał: Destiny Live Action Trailer – Become Legend

Tagi: Activision Bungie destiny Destiny 2