SKLEP
redakcja PPE redakcja PPE 24.11.2016 10:57
Czarny Piątek czy Cyber Poniedziałek  - co lepsze dla graczy?
2302V

Czarny Piątek czy Cyber Poniedziałek - co lepsze dla graczy?

Spośród wielu wyprzedaży, które mają miejsce przez cały rok, można wyróżnić dwa bezdyskusyjne święta – Czarny Piątek z kilkoma dziesięcioleciami tradycji oraz relatywnie nowy Cyber Poniedziałek. Jak wszystko w życiu, oba mają swoje plusy i minusy. Kolejna sprawa to to, że oferują odmienne doświadczenia w zależności od kupujących, ich preferencji zakupowych czy produktów, których szukają. [MATERIAŁ SPONSOROWANY]

Wszystko to sprawia, że porównanie tych wydarzeń może być dość trudne, jednak znalezienie odpowiedniego kontekstu może rozwiązać problem. Jednym z nich jest gaming – jedna ze sztandarowych, związanych z mediami rozrywek XXI wieku. Jak więc wypadają Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek jeśli weźmiemy pod uwagę oczekiwania graczy?

Czarny Piątek - co warto kupić?

Są różne sposoby na poprawę bezpieczeństwa przesyłanych paczek.

Czarny Piątek oferuje znacznie lepsze oferty na elektronikę taką jak konsole, sprzęt PC czy powiązane z nimi gadżety. Elektronika różnego rodzaju z pewnością znajdzie się w flagowych ofertach wielu sklepów stacjonarnych, a ceny będą nawet lepsze niż w internecie. Podsumowując, dostępnych będzie sporo różnych interesujących ofert więc łatwiej będzie upolować jakiś porządny sprzęt komputerowy.

Co więcej, wyjście w celu zakupu PCta, konsoli lub kontrolerów pozwala organoleptycznie sprawdzić wszystko, co chcemy kupić. Jest to szczególnie ważne przy wyborze kontrolerów – niewygodna, za duża lub za mała myszka czy pad mogą zabrać całą przyjemność z gry. Zakupy podczas Czarnego Piątku to prawdopodobnie jedna z najlepszych okazji w roku na znalezienie odpowiednich akcesoriów.

Zakup elektroniki w Czarny Piątek może być również dobrą okazją dla tych, którzy nie lubią odsyłać wadliwego sprzętu pocztą. Mając sklep w zasięgu linii komunikacji miejskiej znacznie łatwiej jest uzyskać zwrot pieniędzy czy naprawę  gwarancyjną, a co najważniejsze – nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przesyłkę. No i oczywiście zawsze bezpieczniej jest transportować swój zakup samodzielnie niż zaufać kurierowi.

Cyber Poniedziałek - popularniejszy od Czarnego Piątku?

Z drugiej strony mamy Cyber Poniedziałek, czyli najlepszy czas na zakup gier wideo. Rosnące zainteresowanie dystrybucją gier w formie cyfrowej sprawia, że Cybernetyczny Poniedziałek staje się dość istotny biorąc pod uwagę aspekt gamingowy.

W tym szczególnym dla graczy czasie, sklepy internetowe takie jak Steam czy GOG oferują potężne zniżki na indywidualne produkty czy paczki, często odnoszących się do większości gier danego dewelopera czy wydawcy. Ani Czarny Piątek ani Cybernetyczny Poniedziałek mogą nie zostać zauważone na żadnej z tych platform, jednak to nie przypadek, że jesienna wyprzedaż pojawia się właśnie w tym czasie. Rzadko są konkurencją dla zimowej czy letniej wyprzedaży, natomiast jesienna promocja jest świetną szansą na znalezienie ciekawych ofert w okresie pomiędzy dwoma wielkimi, sezonowymi wyprzedażami.Wnioski

Ostatnimi czasy, oba te wydarzenia zaczęły się ze sobą zmywać i ulegają rozszerzeniu na tydzień poprzedzający (dla Czarnego Piątku) i następujący po Cyber Poniedziałku. Niektórzy już mówią o „Czarnym Listopadzie”, ponieważ dwa dni nie są w stanie ogarnąć całości towarów dostępnych w sklepach.

W rezultacie pytanie o to, które z wydarzeń jest lepsze dla graczy powoli przestaje mieć sens. Obydwie wyprzedaże zlewają się, tworząc długie święto składające się z przedłużonego Dziękczynienia, Czarnego Piątku i Cybernetycznego Poniedziałku – a wszystko to okraszone jest wyprzedażami gier. Jeżeli brakuje nam czasu lub obawiamy się problemów z tradycyjnymi paczkami, dobrym wyjściem może być zakup gier w postaci cyfrowej. Jest to coraz bardziej popularną praktyką. 

Odróżnienie tych dwóch eventów jest coraz trudniejsze, jako że sklepy online sprzedawców detalicznych często są równie dobre jak te stacjonarne.

Wszystko jednak zależy od tego, czego szukamy na wyprzedażach. Sprzęt komputerowy najlepiej będzie kupić podczas tygodnia którego kulminacją jest Czarny Piątek (patrząc na poprzednie lata, to właśnie wtedy dostępne są największe upusty). Dodatkowo, nic nie jest w stanie zastąpić "obmacania" sprzętu przed zakupem. Natomiast gracze, którzy skompletowali już potężnego PC i polują na nowe gry, powinni poczekać na Cybernetyczny Poniedziałek. Bardziej prawdopodobne, że właśnie wtedy pojawią się spore obniżki cen gier i kuszące paczki.

Materiał sponsorowany. 

 

Tagi:

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme