Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.10.2016 11:08
Take-Two rejestruje domenę Red Dead Online; Capcom też próbuje uszczknąć coś z "hype'u"
2590V

Take-Two rejestruje domenę Red Dead Online; Capcom też próbuje uszczknąć coś z "hype'u"

Rockstar publikuje jeden obrazek na swoim profilu i już cały Internet się wykoleja, przerzucając się na tryb oczekiwania na wieści od tej firmy. Kolejni wydawcy po Square Enix próbują skorzystać z nakręcającej się spirali hype'u.

Po Square Enix tym razem przyszła pora na Capcom, który wrzucił na swój Twitter obrazek nawiązujący bezpośrednio do grafiki, którą opublikował zespół Rockstar. Tym razem zamiast kowbojów pojawiły się na grafice oczywiście sylwetki zombiaków. Obrazek ma przypominać o wydaniu Dead Rising 4 na Pc i XOne 6 grudnia.

Pojawiła się też ciekawa informacja, że Take-Two zarejestrowało w Stanach Zjednoczonych domenę "Red Dead Online". Taki ruch ze strony wydawcy akurat nie dziwi, bo GTA Online czy tego chcemy czy nie okazało się kurą znoszącą złote jajka. Wpływy finansowe z mikrotransakcji dokonywanych w GTA Online przewyższyły wpływy ze sprzedaży GTA V (podobno samo GTA Online zapewniło Take Two pół miliarda dolarów zysków), co oczywiście musi mieć wpływ na decyzje wydawnicze Take-Two. Oby tylko Rockstar nie zaniedbało przez taki stan rzeczy kampanii singleplayer w szykowanej westernowej produkcji,.

 

Źródło: https://whois.icann.org/en/lookup?name=reddead.online

Tagi: