Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2016 15:55
Agentka FBI i historia zaginionego chłopca. Virginia już we wrześniu zadebiutuje na PS4, XOne i PC
948V

Agentka FBI i historia zaginionego chłopca. Virginia już we wrześniu zadebiutuje na PS4, XOne i PC

Słyszeliście kiedykolwiek o produkcji Variable State? Dla wielu Virginia jest jedną z najciekawszych tegorocznych premier, a deweloperzy właśnie ujawnili datę premiery i zapowiedzieli jednoczesne wydanie tytułu na trzy platformy. Gra trafi do nas już we wrześniu. 

Virginia to przygodówka przygotowana przez studio Variable State. Deweloperzy postanowili opowiedzieć historię agentki FBI, która trafia do z pozoru nudnego miasteczka. Kobieta ma rozwiązać sprawę zaginięcia młodego chłopca, ale dość prędko orientuje się, że w tym mieście dzieje się coś bardzo dziwnego.

Twórcy przygotowując tytuł inspirowali się serialami z lat 90. ubiegłego wieku (między innymi Miasteczko Twin Peaks) i właśnie z tego powodu w tytule pojawia się sporo elementów nadnaturalnych. Gra jest jednak dość nietypową produkcją jak na dzisiejsze standardy, bo studio postanowiło opowiedzieć historie, która jest z góry wyreżyserowana – tutaj nie znajdziemy decyzji moralnych wpływających na fabułę, zagadek logicznych, a nawet dialogów. Zespół opowiada przygodę, która przez wiele tricków montażowych posiada filmowe elementy.

Variable State zaskoczyło prezentując datę premiery i zapowiadając jednoczesną premierę na trzech platformach. Virginia trafi już 22 września na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste. Jeśli lubicie nietypowe projekty przepełnione ciężkim klimatem, to powinniście wyczekiwać na tę produkcję.

Na Steam znajdziecie demo prezentujący „urok” tego dreszczowca, a poniżej serwuję najnowszy zwiastun: 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-08-25-virginia-one-of-2016s-most-promising-games-is-coming-to-xbox-one-ps4-and-pc-next-month

Tagi: 505 Games data premiery variable state virginia zwiastun