Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2016 15:01
Walka z ISIS również na Xbox One. Polskie IS Defense trafi na sprzęt Microsoftu, a autorzy zapowiadają konkurs
1082V

Walka z ISIS również na Xbox One. Polskie IS Defense trafi na sprzęt Microsoftu, a autorzy zapowiadają konkurs

Gliwickie Destructive Creations na początku lutego wrzuciło na Steam nową produkcję. W IS Defense naszym zadaniem jest walka z terrorystami i dotychczas z tą produkcją mogli zapoznać się wyłącznie gracze na komputerach osobistych. Autorzy postanowili rozszerzyć swoją działalność i zapowiedzieli wrzucenie gry na Xboksa One.

IS Defense nie wyróżnia się znacząco pod względem oprawy oraz grafiki, ale autorzy wykorzystali swoim czasie bardzo głośny temat i produkcja zebrała na Steam 558 pozytywnych opinii przy tylko 18 negatywnych komentarzach.

W tytule naszym zadaniem jest strzelanie z działka maszynowego lub wyrzutni rakiet do przeciwników – według fikcyjnego obrazu twórców z Gliwic w 2020 roku ISIS przejęło całą Afrykę Północną i rozpoczęły się ataki na Europę. Kraje ze Starego Kontynentu jednoczą siłę i wspólnie walczą z nadciągającą armią.

Jest to mały projekt, który w swoim czasie kosztował zaledwie 30 zł, ale możemy mieć pewność, że studio nie narzekało na brak zainteresowania. Deweloperzy postanowili przenieść produkcję na Xboksa One i tytuł wyląduje na platformie Microsoftu do końca 2016 roku.

Destructive Creations jednocześnie zapowiedziało konkurs – od 29 sierpnia gracze mogą rywalizować o jak najlepszy wynik na mapie Sycylia. Najlepsi w każdym tygodniu będą nagradzani kluczami na Hatred oraz otrzymają koszulkę z motywem nawiązującym do tego tytułu. Studio zamierza wyłonić w ten sposób najlepszych zawodników na przestrzeni całego miesiąca, którzy dostaną repliki oporządzenia wykorzystywanego przez żołnierzy NATO.  

Dla przypomnienia, tak prezentuje się rozgrywka z IS Defense:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Destructive Creations is defense PC xbox one