Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2016 17:03
Konami obiecuje - Metal Gear Solid jeszcze powróci na konsole
1129V

Konami obiecuje - Metal Gear Solid jeszcze powróci na konsole

Wciąż wyczekujemy poważniejszych informacji dotyczących przyszłości serii Metal Gear Solid. W ostatnich dniach mogliśmy spojrzeć na nową odsłonę serii przeznaczoną wyłącznie na japoński rynek, ale według jednego z pracowników nie powinniśmy się obawiać. MGS jeszcze powróci na konsole. 

Dotychczas otrzymaliśmy wyłącznie lakoniczne komentarze dotyczący przyszłości serii Metal Gear Solid. Konami twierdzi, że gry w tym uniwersum będą nadal powstawać, ale wciąż czekamy na większe konkrety. Niektórzy gracze obawiają się, że MGS w zasadzie umarł, a najlepszym dowodem na te słowa jest pojawienie się pozycji na automatach pachinko.

Sprawę postanowił skomentować jeden z pracowników studia, który zajmuje się kontaktem z graczami. Ben zarejestrował się na witrynie Reddit, gdzie jego konto zostało zweryfikowane. Według pracownika Konami – Metal Gear Solid nadal żyje i seria powróci. Twórcy pracują nad nowymi odsłonami, które na pewno trafią na konsole.

Marka MGS jest bardzo ważna dla Japończyków i autorzy będą chcieli w niedalekiej przyszłości odbudować utracone zaufanie fanów. Warto tutaj zauważyć, że w przyszłym roku seria będzie obchodzić 30-lecie istnienia i właśnie z tego powodu już w najbliższym czasie możemy oczekiwać pierwszych głośnych informacji.

Przedstawiciel Konami odniósł się jeszcze do wspomnianego automatu i zaznaczył, że ta odsłona nie powinna drażnić graczy z Zachodu, bo produkt jest skierowany wyłącznie dla klientów z Japonii. W tym przypadku szefowie korporacji nie wybierali – albo tworzymy coś na konsole, albo przygotowujemy coś na pachinko. Ta pozycja nie miała żadnego wpływu na prace Konami i rozwojem marki Metal Gear Solid.

Źródło: http://gamingbolt.com/konami-employee-discusses-future-metal-gear-games-the-future-of-konami-on-consoles-and-mgs3-pachinko

Tagi: konami Metal Gear Solid mgs