Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.07.2016 09:48
Prezes Sony Interactive Japan wyjaśnia dlaczego Sony olało PS Vita na E3 2016
3021V

Prezes Sony Interactive Japan wyjaśnia dlaczego Sony olało PS Vita na E3 2016

PlayStation Vita przewijało się w tle na targach E3 2016, ale Sony zdecydowało się na promocję PS4, zaniedbując swoją kieszonkową konsolę. Atsushi Morita, prezes Sony Interactive Entertainment Japan & Asia postanowił skomentować to posunięcie.

Atsushi Morita powiedział w wywiadzie dla japońskiego serwisu 4Gamer, że o ile PS4 miało powolny start, to gracze z Północnej Ameryki i Europy przekonali się już do nowego sprzętu i kupują go w dużych ilościach (wystarczy wspomnieć, że na całym świecie Sony sprzedało już 40 mln sztuk PS4).

Morita twierdzi, że obecnie branża tworzy najwięcej produkcji dla osób około trzydziestki, którzy wychowywali się z grami i konsolami w domach. Sony uważa, że taka strategia biznesowa i reklamowa się sprawdza. Firma zamierza jednak poświęcić teraz więcej czasu rodzicom, którzy lubią grać razem z pociechami oraz osobom, które są zainteresowane e-sportem. Wszystko po to by zwiększyć sprzedaż PS4.

Co z Vitą? Absencja kieszonsolki Sony na targach E3 2016 wynika z - jak to określił Morita - "małego zainteresowania rynku na Zachodzie". Prezes Sony Interactive Entertainment Japan Asia powiedział, że E3 2016 to impreza przeznaczona głównie dla Stanów Zjednoczonych, a na tym rynku PS Vita rozchodzi się słabo, więc firma wolała skupić się na promocji PS4.

Obecnie Sony stara się popularyzować PS Vita wśród dzieci i młodzieży w Japonii. Prezes Sony Interactive Entertainment Japan Asia nie jest jednak pewny czy powstanie w przyszłości następca PS Vita. Patrząc na to jak zachowuje się obecnie Sony na rynkach zachodnich, możliwe że kolejny handheld mógłby pojawić się tylko w wybranych krajach (przede wszystkim w Japonii, gdzie sprzęt rozchodzi się cały czas dobrze).

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/07/03/playstation-japan-president-explains-why-ps-vita-was-absent-at-e3-talks-ps4s-recovery

Tagi: atsushi morita e3 2016 playstation vita ps vita Sony Vita