Kryspin Kras Kryspin Kras 30.04.2016 11:15
Ratchet & Clank zalicza i ogromny sukces, i spektakularną klęskę
3136V

Ratchet & Clank zalicza i ogromny sukces, i spektakularną klęskę

Zdziwieni tytułem newsa? Cóż, tak czasem bywa, kiedy jednocześnie wychodzi remake gry Ratchet & Clank nazwanej po prostu Ratchet & Clank (2016), a oprócz tego premierę ma film o nazwie... Ratchet & Clank, oparty na grze opartej na grze. 

Ratchet & Clank na PlayStation 4 osiągnął, według twórców, spory sukces. Remake pierwszej odsłony gry może poszczycić się tytułem najszybciej sprzedającej się odsłony gry z całej serii rozbitej na 14 różnych tytułów wydanych na przełomie ostatnich 14 lat. 

Niestety, brak jakichkolwiek szczegółów, ale wierzymy na słowo i gratulujemy sukcesu! 

Z drugiej strony barykady mamy film Ratchet & Clank, który pojawił się w kinach w okolicach premiery gry. Tutaj już niestety nie jest różowo, gdyż film, delikatnie mówiąc, został mocno zjechany przez recenzentów. Na znanym serwisie Rotten Tomatoes, przygody lombaxa i robota na dużym ekranie, uzyskały straszliwie niską średnią sięgającą 23%. Na Metacriticu wcale nie jest lepiej, gdyż tam film ma 30 punktów. Jaki jest powód takich niskich ocen? Podobno kiepski humor dodawany na siłę, fabuła nie trzymająca się kupy. Co dziwne, sami widzowie już znacznie przychylniej patrzą na animację i średnia oscyluje w okolicach 60-70%, a na naszym rodzimym Filmwebie jest to 6.1/10

Oglądaliście Ratcheta? Podobał się wam? Dla przypomnienia, prezentujemy nasze skrajnie różne recenzje tego filmu, autorstwa Dawida oraz Igora.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/29/ps4s-ratchet-clank-is-the-fastest-selling-game-in-the-franchises-history/

Tagi: