Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2016 19:49
id Software ukazuje złożoność SnapMap - edytor zawartości do Doom
479V

id Software ukazuje złożoność SnapMap - edytor zawartości do Doom

Doom (2016) otrzyma w dniu premiery SnapMap, czyli specjalną aplikację, dzięki której wszyscy zainteresowani będą mogli tworzyć rozbudowaną zawartość do produkcji. Firma postanowiła zaprezentować swoje dzieło na specjalnej audycji live-stream.

SnapMap to aplikacja przygotowana przez Escalation Studios. Twórcy z tej ekipy już w 1994 roku przygotowywali modyfikacje do oryginalnego Dooma. id Software postanowiło zatrudnić zdolnych deweloperów i zaoferować im stworzenie czegoś więcej niż zwykłych modów. Autorzy wykreowali narzędzie, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł tworzyć:

  • Tryby dla jednego gracza
  • Tryby dla wielu graczy
  • Warianty rywalizacji
  • Warianty współpracy
  • Łamigłówki, wyzwania i wiele więcej

Wszystkie elementy możemy z łatwością wrzucić do Sieci i zaprosić do zabawy wszystkich posiadaczy Doom (2016). Według dostępnych informacji każdy śmiałek stworzy ciekawą lokację w dosłownie 10 minut, a następnie może ją ulepszać i rozbudowywać.

Studio przygotowało wielkie poradniki do tworzenia nowej zawartości, które będą publikowane w okolicach premiery, ale zanim przejdziemy do konkretów, deweloperzy postanowili zaprezentować rozbudowę SnapMap. O godzinie 20:00 odbędzie się specjalna audycja, w trakcie której zobaczymy prostotę kreowania.   

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bethesda doom (2016) gameplay id Software