Kryspin Kras Kryspin Kras 23.04.2016 14:00
Prace nad Tekken X Street Fighter wstrzymane
1094V

Prace nad Tekken X Street Fighter wstrzymane

Mamy bardzo smutną wiadomość dla fanów bijatyk, a zwłaszcza Tekkena i Street Fightera... Twórcy zdecydowali się na wstrzymanie prac nad drugim crossoverem uniwersum Żelaznej Pięści i Ulicznego Wojownika...

Podczas wywiadu z serwisem GameStop, Katsuhiro Harada powiedział, że produkcja Tekken X Street Fighter została wstrzymana. Twórca gry nie chce, by tytuł podzielił fanów obu serii.

Kiedy tworzymy bijatyki, staramy się pamiętać o graczach core'owych jak i o szerszym gronie użytkowników chcący grać w te gry. Ale obecnie sytuacja z bijatykami jest taka, że niedawno wyszedł Street Fighter V w którego gra sporo ludzi, a oprócz tego jest ogromna grupa czekająca na Tekkena 7. 

Nie chcemy dzielić tych społeczności, więc obecnie mamy pewną trudność ze znalezieniem dobrego okienka na wydanie Tekken X Street Fighter. Dlatego wstrzymaliśmy produkcję. 

O ile Capcom ze swoim Street Fighter X Tekken wyszedł obronną ręką, serwując w 2012 roku porządnego fightera, tak Bandai Namco coś nie może się zebrać do kupy, by w końcu wydać ten długo oczekiwany cross-over. Teraz nie wiadomo, czy tytuł w ogóle ujrzy światło dzienne...

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/tekken-x-street-fighter-no-longer-in-active-develo/1100-6438976/

Tagi: Street Fighter V street fighter x tekken Tekken 7 tekken x street fighter