SKLEP
Kryspin Kras Kryspin Kras 26.03.2016 15:45
Grand Theft Auto 6 w produkcji, była szansa na GTA: Tokyo, plotki o sequelu RDR
3994V

Grand Theft Auto 6 w produkcji, była szansa na GTA: Tokyo, plotki o sequelu RDR

Rockstar było o krok od stworzenia GTA: Tokyo! Tak przynajmniej podaje źródło serwisu techradar. Dlaczego jednak nie doczekaliśmy się prawowitego Grand Theft Auto w Japonii? I co z GTA 6? A sequel Red Dead Redemption? Informator ma i wieści o tym.

Rockstar miało plany stworzenia Grand Theft Auto: Tokyo! Pracownicy nawet byli wysyłani na wycieczki do stolicy Japonii. 

Jak podaje źródło serwisu techradar, Rockstar parę lat temu odwiedził Tokio by zdobyć informacje potrzebne na stworzenie pełnoprawnego GTA w tym mieście, jednak koniec końców zrezygnowali z tego pomysłu.

Studio miało poważne plany na stworzenie GTA w Tokio w okolicach wydania GTA 3 i Vice City, jednak głównym powodem zrezygnowania z tego powodu był problematyczny system drogowy Kraju Kwitnącej Wiśni. Take-Two Interactive  w grudniu 2003 roku nawet zarejestrował znaki towarowe dla GTA: Tokyo, GTA: Bogota i tajemnicze Grand Theft Auto: Sin City.

Z biegem czasu Rockstar zorientował się, że trudno mu będzie przenieść rozgrywkę GTA poza Stany Zjednoczone. Marka jest już zbyt silnie skojarzona z USA by można było łatwo przenieść rozgrywkę do innego kraju.

 

Źródło podaje również, że prace nad GTA 6 się rozpoczęły, jednak lokacja gry nie została jeszcze ustalona. Naturalnie, nie jest to nic dziwnego, Rockstar zazwyczaj zaczyna pracę nad nową odsłoną serii wkrótce po wydaniu poprzednika, a od premiery Grand Theft Auto V minęło już przecież dwa lata.

Ostatnimi czasy pojawia się również sporo spekulacji na temat nowej odsłony cyklu Read Dead. Podejrzewa się, że gra zostanie ujawniona w tym roku (może na E3?), ale niewiadomą pozostanie, czy to będzie pierwsza gra wykorzystująca nowy silnik graficzny od Rockstar. Dla przypomnienia, już w 2012 roku Rockstar szukał pracowników do pracy nad nowym silnikiem na next-genowe konsole, który z pewnością "napędzi" nową odsłonę GTA.

Źródło: http://www.techradar.com/news/gaming/rockstar-came-close-to-making-grand-theft-auto-tokyo-1317622

Tagi: grand theft auto v GTA 6 rockstar