Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 23.02.2016 09:55
Zacierasz ręce na myśl o VR? Sprawdź, czy HTC Vive w ogóle zadziała na Twoim sprzęcie
1222V

Zacierasz ręce na myśl o VR? Sprawdź, czy HTC Vive w ogóle zadziała na Twoim sprzęcie

Nie tak dawno zderzyliśmy się z twardą rzeczywistością ogromnych wymagań sprzętowych (i ceny) Oculus Rifta, co z pewnością ostudziło zapał wielu graczy. Zanim zaczniecie odkładać pieniążki na Vice to sprawdźcie, czy wasz sprzęt jest w stanie okiełznać wirtualną rzeczywistość.

Podczas trwających właśnie targów MWC poznaliśmy cenę kolejnego "okna" na wirtualną rzeczywistość. Tym razem mowa tu o urządzeniu firmy HTC, które imponuje nie tylko na prezentacjach, ale również ceną. 799 dolarów, czyli około 3156 zł to dużo jak za gadżet, choć wydaje się to cena adekwatna do jakości urządzenia i doświadczenia jakie nam oferuje.

Zanim jednak zaczniecie zaglądać do wszystkich możliwych skarpet i rozbijać porcelanowe świnie, warto ściągnąć mały programik i sprawdzić, czy w ogóle mamy na co się nastawiać. HTC Vive to równie wymagające urządzenie, co sprzęt konkurencji. Niestety, nie każdemu dane będzie wykonać w tym roku pierwszy krok w stronę wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli nie z powodu kosztu samego Vive, to ze względu na zbyt słabego peceta.

Aplikację pozwalającą wam przetestować komputer znajdziecie pod linkiem, który powinien odpalić się bezpośrednio w kliencie Steam.

Zamówienia przedpremierowe na HTC Vive ruszą już 29 lutego.

 

Źródło: http://www.pcgamer.com/download-the-steamvr-performance-test-to-see-if-your-pc-can-run-the-vive/

Tagi: ciekawe htc vive vr wirtualna rzeczywistość