Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.12.2015 08:18
Monster Hunter X jednym z największych bestsellerów 2015 roku w Japonii
637V

Monster Hunter X jednym z największych bestsellerów 2015 roku w Japonii

Na samym początku grudnia pisaliśmy o fenomenalnym starcie Monster Hunter X. Capcom i Nintendo mogły świętować, bo w zaledwie w 1 tydzień rozeszło się 1,5 mln egzemplarzy nowej gry. Okazuje się, że ten wynik został już podwojony.

Monter Hunter X na 3DS to jeden z największych bestsellerów tego roku na rynku japońskim. Capcom właśnie ogłosił, że Monster Hunter X rozszedł się w ilości 3 milionów sztuk. W wyniku zawarto również sprzedane kopie cyfrowe poprzez eShop. Taki rezultat gra wykręciła od 27 listopada, czyli premiery w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Capcom oczywiście zamierza kuć żelazo póki gorące. Firma szykuje na styczeń imprezę Monster Hunter Festa 2016, która odbywać się będzie w 5 dużych japońskich miastach.

Warto oczywiście zapytać w tym miejscu, co z premierą Monster Hunter X na rynkach zachodnich? Tu niestety na razie cisza, ale jedno jest pewne - Capcom z pewnością będzie chciał zlokalizować i wydać w EU/USA tak dobrze rozchodzącą się pozycję. Pozostaje zatem czekać na stosowne ogłoszenie.

Tagi: