Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2015 16:04
Wielka prezentacja Nintendo NX już w styczniu? Nowe plotki o konsoli Big N
1905V

Wielka prezentacja Nintendo NX już w styczniu? Nowe plotki o konsoli Big N

Nintendo nadal nie zaprezentowało swojej nadciągającej konsoli szerokiej publiczności, ale wiele ma się zmienić już na początku przyszłego roku. Firma podobno chce przedstawić urządzenie pierwszym szczęśliwcom i tym samym opublikować szczegóły dotyczące urządzenia.  

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie są to oficjalne informacje… W dniach 6-9 stycznia odbędzie się w Las Vegas CES 2016 i to na tej imprezie ma zostać pierwszy raz zaprezentowany Nintendo NX. Nie możemy liczyć na wielką prezentację dla wszystkich śmiałków, ale podobno Japończycy przygotowują „pokaz za zamkniętymi drzwiami”. Pierwsi deweloperzy third party otrzymali zaproszenia, więc możemy liczyć, że na samym początku przyszłego roku pojawią się w Sieci pierwsze wiarygodne przecieki dotyczące sprzętu.

Warto przy tym zauważyć, że Big N identycznie postąpiło z Nintendo Wii U – na targach CES 2012 wybrańcy mogli spojrzeć na konsolę oraz zapoznali się ze specyfikacją. Według najnowszych plotek moc Nintendo NX ma być zbliżona do Xboksa One! Sprzęt ma trafić na rynek w „konkurencyjnej cenie”, która ma zachęcić klientów do sięgnięcia po urządzenie.

Co sądzicie o tych gorących ploteczkach? Ja chętnie poznałbym już wygląd, specyfikację oraz w zasadzie funkcje NX. Nintendo przygotowuje ciekawe urządzenie, które może odnieść spory sukces.

Źródło: http://nintendoenthusiast.com/news/rumor-nintendo-to-showcase-nx-behind-close-doors-at-ces-details-about-power-and-price-point/

Tagi: ces 2016 Nintendo nintendo nx