Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2015 18:00
Rocket League to największa tegoroczna niespodzianka? Gra odniosła spektakularny sukces
689V

Rocket League to największa tegoroczna niespodzianka? Gra odniosła spektakularny sukces

W lipcu  Psyonix opublikowało swoje dzieło i według najnowszych informacji gra zarobiła w przeciągu pięciu miesięcy wiele milionów dolarów. Twórcy pochwalili się wynikami i zdradzili szczegóły marketingowego sukcesu.

Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars zadebiutowało na rynku w 2008 roku i gra w sumie nie różni się specjalnie od Rocket League. Jednak Psyonix nie ukrywa, że w przypadku poprzedniego tytułu nie przemyślało marketingu. Gra zebrała sporo pozytywnych opinii, ale mimo to nie trafiła do szerokiego grona odbiorców.

Właśnie z tego powodu w sytuacji Rocket League autorzy zaszaleli – produkcja w dniu premiery trafiła do subskrybentów PlayStation Plus, YouTuberzy otrzymali kody na pozycję i w sumie ta strategia sprawiła, że projekt zaliczył wyjątkowe 5 miesięcy.

Twórcy w rozmowie z The Wall Street Journal poinformowali, że Rocket League zarobiło 50 milionów dolarów! Warto tutaj na pewno dodać, że gra powstała za około 2 miliony dolarów… Oczywiście teraz budżet został powiększony (powstają kolejne dodatki oraz wersja na Xboksa One), ale i tak możemy mówić o spektakularnym sukcesie.  Według deweloperów gra ma zarejestrowanych ponad 8 milionów graczy, a liczba ta wciąż rośnie…

Tytuł w przyszłym roku zadebiutuje na konsoli Microsoftu, więc możemy mieć pewność, że włodarze Psyonix nie będą narzekać… Jak widać czasami trzeba coś dać, by później móc czerpać profity! ;)

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/17/psyonixs-rocket-league-has-generated-over-50-million-in-revenue-on-a-2-million-budget/

Tagi: PC playstation 4 Psyonix Rocket League xbox one