Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.12.2015 20:25
Na czym polegają zmagania w Friday the 13th: The Game? Twórcy przedstawiają schemat pojedynków
987V

Na czym polegają zmagania w Friday the 13th: The Game? Twórcy przedstawiają schemat pojedynków

W październiku otrzymaliśmy oficjalną wiadomość o powrocie Piątku 13. Twórcy nie zdecydowali się na klasyczny horror, a nadciągająca pozycja będzie sieciowym tytułem z dość nietypowymi zasadami rozgrywki. Gra zadebiutuje na rynku w przyszłym roku, ale deweloperzy już dzisiaj postanowili wyjaśnić nieścisłości i zaprezentowali schemat zmagań. 

Gun Media postanowiło przygotować sieciowy tytuł, w którym grupka nastolatków musi uciekać przed Jasonem. Zadaniem seryjnego mordercy jest wymordowanie wszystkich, a zawodnicy mogą mu w zasadzie tylko i wyłącznie przeszkadzać – między innymi atakując go od tyłu. Trzeba jednak wiedzieć, że zabójcę nie można pokonać, a zawodnicy mogą zwyciężyć w pojedynku, gdy będą mu uciekać przez wyznaczony czas.

Zmagania w pewien sposób będą przypominać rywalizację w Evolve, jednak w przypadku Friday the 13th: The Game deweloperzy szykują zdecydowanie mroczniejszą produkcję. Podobno unikanie Jasona to kawał przyjemnej zabawy, ale czy te słowa nie są tylko i wyłącznie marketingowym bełkotem przekonamy się w przyszłym roku.

Dzisiaj możemy zerknąć na wizualizację meczu – oczywiście nie jest to gameplay… Co sądzicie o takim pomyśle na grę w uniwersum Piątku 13?

Źródło: Twitter.com

Tagi: friday the 13th: the game gameplay Gun Media