Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.11.2015 13:31
THQ pracowało nad grą w uniwersum Avengers - zobaczcie materiały
771V

THQ pracowało nad grą w uniwersum Avengers - zobaczcie materiały

W grudniu 2012 roku THQ zostało oficjalnie zamknięte, a następnie wszystkie marki firmy zostały kupione przez inne studia lub trafiły do kosza. Deweloperzy przez długi czas pracowali nad grą w świecie Avengersów, która nigdy nie zadebiutowała. Zobaczcie materiały z prac nad tą bardzo ciekawą pozycją.

THQ przed ogłoszeniem bankructwa pracowało nad interesującą grą w świecie Avengersów. Produkcja nie posiadała jeszcze nazwy, ale miała być silnie związana z filmami z tego uniwersum. Początkowo twórcy stawiali na grę akcji w perspektywie trzeciej osoby, ale po dłuższym namyśle postawiono na widok z oczu bohatera – studio sądziło, że pozwoli to bardziej wczuć się w historię i kontrolowanego herosa.

Deweloperzy planowali już nawet, że od początku historii gracze mieli otrzymać dostęp do Iron Mana, Kapitana Ameryki, Hulka oraz Thora, ale później do zespołu mieli dołączyć między innymi Hawkeye oraz Czarna Wdowa. Oczywiście każdy z bohaterów miał charakteryzować się innymi umiejętnościami oraz statystykami i w inny sposób mógłby współpracować z kompanami – autorzy stawiali na kooperację z innymi graczami lub sztuczną inteligencją.

Historia była inspirowana serią komiksów Secret Invasion, w której tajemnicza rasa Skrulls porywa herosów i zastępuje ich sobowtórami. THQ do lepszego odwzorowania przygody zatrudniło nawet Briana Michaela Bendisam, który miał pomóc w odpowiednim odwzorowaniu realiów.

Ciekawostką jest fakt, że produkcja została anulowana z powodu problemów finansowych THQ, a nie przez jej słabą jakość. Bendis był bardzo zdziwiony, że firma zdecydowała się skasować produkcję, ponieważ mgła zarobić na sprzedaży przygotowanej zawartości.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/watch-video-of-ambitious-avengers-action-game-mour/1100-6432651/

Tagi: avengers Marvel skasowany thq

Nie przegap