Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2015 21:09
Spotkanie autorskie z Marcinem Kosmanem - twórcą „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier wideo”
594V

Spotkanie autorskie z Marcinem Kosmanem - twórcą „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier wideo”

Mamy przyjemność poinformować, że w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie autorskie z naszym wieloletnim redaktorem Marcinem Kosmanem. Wydarzenie będzie poświęcone książce „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier wideo”. 

Laboratorium Gier Wideo Uniwersytetu Wrocławskiego postanowiło zorganizować spotkanie z Marcinem Kosmanem, w trakcie którego zainteresowani czytelnicy będą mogli porozmawiać z twórcą o „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier wideo”.

Cała inicjatywa ma na celu promowanie wiedzy o grach wideo w sferze publicznej oraz akademickiej. Podczas spotkania zostanie poprowadzona dyskusja na temat historii polskiej branży gier oraz jej obecnego stanu.

Wydarzenie odbędzie się we wrocławskim empiku przy ul. Świdnickiej 40 (dom handlowy Renoma), a wstęp będzie oczywiście bezpłatny.

Wszystkich czytelników PSX Extreme oraz PPE zapraszamy na to spotkanie! Wszelkie dodatkowe szczegóły znajdziecie na Facebooku.

"Kosman to dziennikarz i redaktor naczelny serwisów poświęconych grom. Pisał m.in. do „PSX Extreme” czy „Playa”. Jego książka stanowi kompleksowe ujęcie historii polskiej branży gier i porusza istotne kwestie związane z nią, takie jak przemiany ustrojowe, gospodarcze czy kulturowe. Kosman pokazuje rozwój naszej branży gier od samego początku aż do flagowych pozycji takich jak "Wiedźmin" czy "Dying Light". 
W trakcie spotkania z autorem będziemy mieli okazję porozmawiać o pracy nad książką i oczywiście o samych grach komputerowych. Nie zabraknie czasu także na pytania publiczności i autografy. 
Zapraszamy!"

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: